RX 580 oyunlarda siyah ekran

Sorun ekran kartında dostum sürücünü güncel değilse güncelle öyle dene aynı sorun olursa garantiye gönder.

Ekran kartı derken tam olarak sorun neden olabilir?
Zaten 20.9.1 sürümünü kullanıyorsunuz hocam, 20.4.2 WHQL olanını indirin lütfen ve DDU ile temiz kurulum yapın.

Düzeltme: RX580 için yeni WHQL sürüm 20.9.1 olmuş, şimdi baktım benim hatam.

Aynen o yüzden dedim.

Aynısı başıma RX 460'la geldi.

Benim çözüm yolum, altta konu var, oraya gir. Onlarca sayfa yorum var. En basit deneme yanılma yöntemi GPU frekansını (-%30) yap ve oyuna gir. Çözülürse bu değeri arttır (-%25, -%20...)

Bunu dene hemen. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Mhz ve core clock değerlerini kısın ekran kartının veya olması gereken ayarlara getirin. Üstüne undervolt yap, bence sorun düzelir.

Aynısı başıma RX 460'la geldi.

Benim çözüm yolum, altta konu var, oraya gir. Onlarca sayfa yorum var. En basit deneme yanılma yöntemi GPU frekansını (-%30) yap ve oyuna gir. Çözülürse bu değeri arttır (-%25, -%20...)

Bunu dene hemen. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Hacım ekran kartını satacağım ve satacağım adama bu hali ile vermek istemiyorum.

Hacım ekran kartını satacağım ve satacağım adama bu hali ile vermek istemiyorum.
Sen bi dene dediğimi, frekans düşür. Denemekten zarar gelmez. Bende o şekil kullanıyorum. Frekansı ayarladım her oyun için, artık siyah ekrana düşmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı