RX 580 PC'den koku geldi ve bir anda kapandı

Peezyy

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8gb 2300mhz
Ekran kartı
Sapphire Rx 580 4gb
İşlemci
Ryzen 5 1600
Battlefield 5 oynarken kasadan odayı kokutacak kadar yanık kokusu geldi. Koklamak için yaklaşınca bir anda kapandı açmaya çalıştım ama açılmadı 1 saat bekledim halen açılmıyor ama mouse, klavye ve kulaklığın ışıkları yanıyor yanık kokusunun nereden geldiğini anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU zaten kalitesiz bir marka, illa ki PSU'dandır diyemem bu gibi durumları anakart veya ekran kartından yaşayanları da gördüm ama anakart sıkıntılarında gelen koku genelde çok az miktarda oluyor, dediğiniz gibi bütün odaya yayılan bir kokuysa büyük ihtimalle PSU'da sıkıntı oldu.

Önereceğiniz PSU nedir kontrol için bir bilgisayarcıya götürmeli miyim?
Evet, PSU'da bir sıkıntı olmuşsa diğer parçalara da zarar vermiş olabilir, kaliteli PSU'larda bunlara karşı önlemler yer alıyorda o PSU'da olduğunu sanmıyorum, önerebileceğim markalar Corsair, Cooler Master, XPG, FSP gibi markalar bir sürü var isimleri aklıma gelmeyen, başkalarının da önerilerine göre kararınızı verirsiniz.

PSU'nun gitmesi durumunda klavye ve mouse'a ışık gidebiliyor mu?
Evet halen ışıkları yanıyor
Evet, PSU'da bir sıkıntı olmuşsa diğer parçalara da zarar vermiş olabilir, kaliteli PSU'larda bunlara karşı önlemler yer alıyorda o PSU'da olduğunu sanmıyorum, önerebileceğim markalar Corsair, Cooler Master, XPG, FSP gibi markalar bir sürü var isimleri aklıma gelmeyen, başkalarının da önerilerine göre kararınızı verirsiniz.

Bu sisteme önerdiğiniz bir PSU varsa lütfen link atın şimdiden siparişi vereyim.

Troll konu gibi. İsminde Berat yazıyor yaşının 9-11 civarı olduğunu tahmin ediyorum.

Bilgisayarın yanmış ve böyle bir şey mi yazıyorsun?

1647456700749.png

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. İyi akşamlar :)

Emin ol komik değil.

Ama gerçek konu ise (Sanmıyorum) bilgisayarcıya götür bakalım. Buradan tek seferde PSU yandığını anlayan Technopat üyelerine selam olsun.

@Peezyy bu arada, bilgisayarcıda bi' baktırın yine. Başka bir parçayı da götürmüş mü başka bir PSU'yu eksiksiz pin ile takıp çalıştırsın.

Evet halen ışıkları yanıyor

Bu sisteme önerdiğiniz bir PSU varsa lütfen link atın şimdiden siparişi vereyim.
Yok usta diğer arkadaşlara bilmediğim için sordum.
Yanma anında veya kapanma anında PSU'nun kablolarına hasar gelirse, mouse klavye ışıklarının yanmama söz konusu olabilir. Benim de Power Boost markalı PSU'da öyle olmuştu kablolar koptu kapanma sırasında tüm RGB ışıkları gitmişti PC'nin.
Arkadaş ışıkların halen yandığını söylüyor, herkes PSU gittiğini söylemiş. Gittiğinde ben de ışıklar yanmaz diye düşündüm.

Geri
Yukarı