RX 580 PC'den koku geldi ve bir anda kapandı

Peezyy

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8gb 2300mhz
Ekran kartı
Sapphire Rx 580 4gb
İşlemci
Ryzen 5 1600
Battlefield 5 oynarken kasadan odayı kokutacak kadar yanık kokusu geldi. Koklamak için yaklaşınca bir anda kapandı açmaya çalıştım ama açılmadı 1 saat bekledim halen açılmıyor ama mouse, klavye ve kulaklığın ışıkları yanıyor yanık kokusunun nereden geldiğini anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes PSU demiş de sistemde bir tek PSU çalışıyor galiba... Anakart üzerindeki MOSFET'ler yanmış olabilir, kondansatör patlamış olabilir yani türlü türlü şey olmuş olabilir. Sıstemde ısınma sorunu varsa bu tarz durumlar olabilir. Hadron'u gören PSU da PSU. Parçaları söküp gözle bir kontrol etmeniz lazım, tek tek her parçayı test etmeniz lazım.

Konu sahibi mesajıma hala cevap vermedi ve PSU yanıp yanmadığını bile bilmiyorken 1000 TL bütçem var yazıp öneri almaya başladı.

Don't feed the troll.

Herkes PSU demiş de sistemde bir tek PSU çalışıyor galiba... Anakart üzerindeki MOSFET'ler yanmış olabilir, kondansatör patlamış olabilir yani türlü türlü şey olmuş olabilir. Sıstemde ısınma sorunu varsa bu tarz durumlar olabilir. Hadron'u gören PSU da PSU. Parçaları söküp gözle bir kontrol etmeniz lazım, tek tek her parçayı test etmeniz lazım.

Katılıyorum.

Kişinin troll olma olasılığını 1000 TL bütçesinden anladım, PSU'ya 1000 lira veren RX 580 ile sistem toplamaz.
Yoksa top tier bir PSU atardım kendisine.

Konu sahibi mesajıma hala cevap vermedi ve PSU yanıp yanmadığını bile bilmiyorken 1000 TL bütçem var yazıp öneri almaya başladı.

Don't feed the troll.

Düşündürücü, ben de dedim hemen alma bilgisayarcıda bi' bakın diye. Ama olabilir bilmiyorum, umarım yanılırız.

Kişinin troll olma olasılığını 1000 TL bütçesinden anladım, PSU'ya 1000 lira veren RX 580 ile sistem toplamaz.
Yoksa top tier bir PSU atardım kendisine.

Sistem 2.el ve hazır hocam troll değil olay gerçek 5600TL aldım sistemi 5 ay önce.
Sistem 2.el ve hazır hocam troll değil olay gerçek 5600TL aldım sistemi 5 ay önce.

Bankam da anlık 1000TL olduğu için maksimum bütçe verdim.

Geri
Yukarı