RX 580 performans düşmeden UV nasıl yapılır?

AkadirAY

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, herkese iyi forumlar. Ben kartıma UV yapmak istiyorum ama hiç bu konulardan anlamam. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Stabil bir UV ayarı bulursanız performans düşüşü yaşamazsınız. Stabil bir undervolt ayarını ise deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. Öncelikle sizinle aynı kart aynı model kullanan kullanıcıların UV ayarlarını deneyebilirsiniz. Eğer o ayarlar stabil bir şekilde çalışmaz ise kendiniz deneme yanılma yöntemi ile stabil bir ayar yapmalısınız. Bunu da voltaj değerini kademe kademe düşürerek yapabilirsiniz.

Fazla bilginiz yok ise MSI Afterburner üzerinden yapın. Ben örnek olarak bir rehber oluşturdum orada yaptığım gibi deneyin ve kendi kartınıza uygun olan ayarı bulun. Performans kaybı mutlaka olacaktır. Olmadan yapılan undervoltta verim az olur.

Fazla bilginiz yok ise MSI Afterburner üzerinden yapın. Ben örnek olarak bir rehber oluşturdum orada yaptığım gibi deneyin ve kendi kartınıza uygun olan ayarı bulun. Performans kaybı mutlaka olacaktır. Olmadan yapılan undervoltta verim az olur.

konuda dediğim gibi çok anlamıyorum bu işlerden daha detaylı cevap verirseniz svirnirim

Bende ilk denemelerinde MSI Afterburner programından bir türlü yapamamıştım. Sonrasında Radeon programını kullandım. Aslında biz hatayı XFX RX 590 alarak yapmışız. Üzerinde bir mangal yapmadığım kaldı kartın. :D Ama hakkını vermeliyim kışın oldukça işe yaradı. Benim undervolt yapmak isteyen kullanıcılara genel olarak tavsiyem eğer konudaki bahsedilen kartı kullanıyorlarsa direkt olarak o ayarları deneyebilirler. Fakat bunun da stabil olarak çalışma garantisi yok zira aynı kart aynı model dahi olsa aynı ayarlar bir kartta stabil çalışırken diğer kartta çalışmayabiliyor. Eğer farklı kullanıcıların ayarları stabil olarak çalışmaz ise mecburen kendileri deneme yanılma yöntemi ile stabil bir ayar bulmaları gerekiyor.

Stabil bir UV ayarı bulursanız performans düşüşü yaşamazsınız. Stabil bir undervolt ayarını ise deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz. Öncelikle sizinle aynı kart aynı model kullanan kullanıcıların UV ayarlarını deneyebilirsiniz. Eğer o ayarlar stabil bir şekilde çalışmaz ise kendiniz deneme yanılma yöntemi ile stabil bir ayar yapmalısınız. Bunu da voltaj değerini kademe kademe düşürerek yapabilirsiniz.
Hocam bende de xfx rx580 var senin ayarlarını alabilir miyim?

Hocam underclock yapılmadığı sürece sadece voltajla oynamak performansa etki etmiyor diye biliyorum. Konunuzda paylaştığınız FPS değerleri sanırım oyun içi anlık alınan değerler. FurMark gibi programla stres testi yapmak FPS ve Sıcaklık değişikliklerini gözlemlemek için daha doğru bir yol olabilir.

Hocam bende de xfx rx580 var senin ayarlarını alabilir miyim?
Her kartta her ayar uymaz kendiniz deneyin, -120 ile başlayın mesela.
Hocam underclock yapılmadığı sürece sadece voltajla oynamak performansa etki etmiyor diye biliyorum. Konunuzda paylaştığınız FPS değerleri sanırım oyun içi anlık alınan değerler. FurMark gibi programla stres testi yapmak FPS ve sıcaklık değişikliklerini gözlemlemek için daha doğru bir yol olabilir.

Etki etmiyor ama düzgün bir UV için oynamak gerekebiliyor. FurMark testi daha iyi olur dediğin gibi ben eklemeyi unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı