RX 580 Performans düştü

Eternal777

Hectopat
Sistemim:
Sapphire Pulse RX 580 8 GB
i5 8400
2x8 Kingston 2400 MHz
Gigabyte Z370P-D3

RX 580 kullanıyorum ve performans sorunları yaşıyorum. Yanında oyun çökmesi vs. Sürücüyü sildim tekrar yükledim, performansı daha da düştü kartın. Durumum olsaydı RTX 3070 gibi bir karta geçmeyi düşünüyordum. Ne yapabilirim? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Benim gibi bu sorunu yaşayan başkaları da var mı?

Abi kaçtan kaça düştü, ortalama kaç alıyordun şimdi kaç? Bunları yazmazsan kimse yardımcı olamaz ki.
CyberPunk2077'de ortalama 45-50 aldığım ayarlarda 30 a yakın alıyorum. WatchDogs2 de drop vs yaşanmaz iken 60 fps aldığım ayarlarda 40 civarı alıyorum ve drop giriyor. Diğer oyunlarıda belirteyim mi?
Herhangi bir oyundan oyun içi kullanım değerlerini atarmısınız mümkünse ekran kartına çok yük binen bir oyun olsun.
CyberPunk2077 olur mu?

CyberPunk2077'de ortalama 45-50 aldığım ayarlarda 30 a yakın alıyorum. WatchDogs2 de drop vs yaşanmaz iken 60 fps aldığım ayarlarda 40 civarı alıyorum ve drop giriyor. Diğer oyunlarıda belirteyim mi?

CyberPunk2077 olur mu?
Tamam yeterli. Sürücü kurduğunuzu söylemiştiniz. WHQL bir sürüm kurduğunuzdan emin misiniz? Bende RX580 kullanıyorum 20.11.2 sürümü stabil bir sürüm. Bu sürümü indirip bir daha bakın. Eğer düzelmez ise oyun içi MSI Afterburner ile sıcaklıklarınızı vs. atabilir misiniz?

Ayrıca AMD Radeon programı üzerinden Doku kalitesini Performans'a almalısınız.
Oyun kısmından herhangi bir oyunu seçip en aşağıya inin orada Doku Filtreleme kalitesi olacak onu performans'a çektiğinizden emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı