RX 580 Performans düştü

Sistemim:
Sapphire Pulse RX 580 8 GB
i5 8400
2x8 Kingston 2400 MHz
Gigabyte Z370P-D3

RX 580 kullanıyorum ve performans sorunları yaşıyorum. Yanında oyun çökmesi vs. Sürücüyü sildim tekrar yükledim, performansı daha da düştü kartın. Durumum olsaydı RTX 3070 gibi bir karta geçmeyi düşünüyordum. Ne yapabilirim? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Benim gibi bu sorunu yaşayan başkaları da var mı?
Hocam Nvdia stabilliğinden şaşmasaydın keşke😊

Hocam Nvdia stabilliğinden şaşmasaydın keşke😊
Hocam yaptık bir hata ne yazık ki.
Tamam yeterli. Sürücü kurduğunuzu söylemiştiniz. WHQL bir sürüm kurduğunuzdan emin misiniz? Bende RX580 kullanıyorum 20.11.2 sürümü stabil bir sürüm. Bu sürümü indirip bir daha bakın. Eğer düzelmez ise oyun içi MSI Afterburner ile sıcaklıklarınızı vs. atabilir misiniz?
1610720034837.png

20.11.2 sürümünüde denemiştim onda da sıkıntı vardı.
Ayrıca AMD Radeon programı üzerinden Doku kalitesini Performans'a almalısınız.
Oyun kısmından herhangi bir oyunu seçip en aşağıya inin orada Doku Filtreleme kalitesi olacak onu performans'a çektiğinizden emin olun.
Tamamdır deneyeyim.

Son düzenleme:
@213082 Hocam müsait olduğunuzda bakarsanız çok sevinirim
Hocam ayarlara baktım. Bu ayarlarla 50-60 FPS almanız gerekiyor. Sisteminize virüs bulaşmış olabilir. Eğer sizde virüs olduğundan şüpheleniyorsanız genel bir tarama yapmanızı öneririm. Veya oyunu açtığınızda arkada çalışıp işlemcinizi veya ekran kartınızı sömüren bir program olabilir.

Hocam ayarlara baktım. Bu ayarlarla 50-60 FPS almanız gerekiyor. Sisteminize virüs bulaşmış olabilir. Eğer sizde virüs olduğundan şüpheleniyorsanız genel bir tarama yapmanızı öneririm. Veya oyunu açtığınızda arkada çalışıp işlemcinizi veya ekran kartınızı sömüren bir program olabilir.
Hocam virüs taramasını yaptırmıştım. Hiçbirşey bulmadı. System %10 civarı işlemci yiyor bazen.

Geri
Yukarı