RX 580 Sapphire Pulse 4 GB sesli çalışıyor

Daha fazla  
Merhaba, kart garantiden yeni geldi ve hala sesli çalışıyor.%40 hızda bile rahatsız ediyor duyulmaması için %25e alıyorum sonrası sesli çalışıyor sorun şu arkadaşımda RX 5500 XT Pulse 4 GB var %70'de kullanıyor fanları ve sessiz diyor ben %70e çekince F16 uçuyor evde sanki. Bu kartı ya da Pulse serisi RX500 kullanan varsa yazabilir mi sizde de var mı sorun?

garantiye yolladığında sorun tespitine ne yazmışlar peki? Ses fan bobini yüzünden geliyor gibi sanki bir fan yuvasından hafif sapmış savruluyor gibi ama voltaj düşürdüğünde kapanmaması güç kaynağı yetersiz mi diye sordurtuyor bana.

garantiye yolladığında sorun tespitine ne yazmışlar peki? Ses fan bobini yüzünden geliyor gibi sanki bir fan yuvasından hafif sapmış savruluyor gibi ama voltaj düşürdüğünde kapanmaması güç kaynağı yetersiz mi diye sordurtuyor bana.
Garanti sorunsuz dedi.Güç kaynağım sharkoon 650w v2

Kart çalışıyorken elinle sırayla içlerinden birini durdur böylece sesin hangi fandan geldiğini anlayabiliriz. İçlerinden sadece biri bozuksa fan bobinden sapmıştır yenisi alınır ya da çıkarılıp yağlanır takılır ama ikisi birden aynı sesi üretiyorsa sorun PWM kontrolü yüzünden

İade talebi oluşturun bence. Size hatalı ürün yollamışlar gibi.
İade kabul etmediler etmezler de 5 ay oldu ve adam akıllı oyun oynayamadım iade edersem 1400tl geçicek elime piyasada kart yok
kart çalışıyorken elinle sırayla içlerinden birini durdur böylece sesin hangi fandan geldiğini anlayabiliriz
Deneyeceğim yazarım bir soru daha sorucam sharkoon psu titreme sesi yapıyor fanı sesli çalışıyor ama bilgisayarcıda test ettiğimde çok sessiz çalışıyor bütün bilgisayar gerek ekran kartı gerek psu

İade kabul etmediler etmezler de 5 ay oldu ve adam akıllı oyun oynayamadım iade edersem 1400tl geçicek elime piyasada kart yok

Deneyeceğim yazarım bir soru daha sorucam sharkoon psu titreme sesi yapıyor fanı sesli çalışıyor ama bilgisayarcıda test ettiğimde çok sessiz çalışıyor bütün bilgisayar gerek ekran kartı gerek psu
Güç kaynağınız çok iyi değil ama böyle bir sistemde sorunsuz çalışmalı. @Ali Krglmz arkadaşın önerisini deneye bilirsiniz.

Bölgene gelen akımda dengesizlik var demek ki bu yüzden benim iki modemim yandı UPS alabilirsin yada akım korumalı prize geçmelisin en azından.

Hacım o halde suç güç kaynağına kalıyor kartının sadece undervolt ile çalışması da onun suçu olabilir. Şunu yapabilir misin mesela bilgisayarcından ödünç bir en az 550 w 80+ bir psu çözebilirsen sistemindeki ile değiştir furmark testi yapalım kapanıp kapanmadığını görelim eğer sorunlar çözülürse güç kaynağın arıza yapmış olabilir. Bu arada fan sorunu çözülmeyebilir kartın stabil çalıştığına emin olduktan sonra fanları çözmek kolay. Bazı coilwhine olayları bile karttan değil güç kaynağından kaynaklı olabiliyor güç kaynağı sistem için önemli bir parça.

Hacım o halde suç güç kaynağına kalıyor kartının sadece undervolt ile çalışması da onun suçu olabilir. Şunu yapabilir misin mesela bilgisayarcından ödünç bir en az 550 w 80+ bir psu çözebilirsen sistemindeki ile değiştir furmark testi yapalım kapanıp kapanmadığını görelim eğer sorunlar çözülürse güç kaynağın arıza yapmış olabilir. Bu arada fan sorunu çözülmeyebilir kartın stabil çalıştığına emin olduktan sonra fanları çözmek kolay. Bazı coilwhine olayları bile karttan değil güç kaynağından kaynaklı olabiliyor güç kaynağı sistem için önemli bir parça.
peki discord varsa verirmisiniz şuan deneyemem farklı psu ile yok çünkü elimde.Ekran kartı için yardımın lazım.

Geri
Yukarı