RX 580 Sıcaklıkları Nasıl Düşürülür?

hakimxkcm

Picopat
Daha fazla  
Esenlikler tekrardan. Aldığım sistemde maalesef sorunlar bitmiyor. AMD Radeon RX 580 8 GB ekran kartına sahibim.
Maneater gibi bir oyunda grafikleri en yüksek bir şekilde oynadığım zaman ekran kartım aşırı derecede ısınıyor. 90-95 gibi derecelere 10 dakika gibi sürede çıkıyor. Oyun içerisinde grafikleri en düşüğe aldığım zaman 80 dereceye kadar düşüyor. Bu sadece bu oyun üzerinden değil, diğer oyunlarda da aynı sorun var. Boşta bile 40-45 derecede çalışıyor. Buna "MSI Afterburner" gibi program ile çözüm bulabilir miyim? Fan sesinden rahatsız olmuyorum. Kullandığım sistem aşağıda yazıyor, ekran kartımın oyun içi derecesi yazıyor.

Ryzen 3 3100.
AMD Radeon RX 580 8 GB.
16 GB.
ASUS Prime A320M-F

Dosya Ekleri

• 1679955567736.png
    1679955567736.png
    838,1 KB · Görüntüleme: 29
Esenlikler tekrardan. Aldığım sistemde maalesef sorunlar bitmiyor. AMD Radeon RX 580 8 GB ekran kartına sahibim.
Maneater gibi bir oyunda grafikleri en yüksek bir şekilde oynadığım zaman ekran kartım aşırı derecede ısınıyor. 90-95 gibi derecelere 10 dakika gibi sürede çıkıyor. Oyun içerisinde grafikleri en düşüğe aldığım zaman 80 dereceye kadar düşüyor. Bu sadece bu oyun üzerinden değil, diğer oyunlarda da aynı sorun var. Boşta bile 40-45 derecede çalışıyor. Buna "MSI Afterburner" gibi program ile çözüm bulabilir miyim? Fan sesinden rahatsız olmuyorum. Kullandığım sistem aşağıda yazıyor, ekran kartımın oyun içi derecesi yazıyor.

Ryzen 3 3100.
AMD Radeon RX 580 8 GB.
16 GB.
ASUS Prime A320M-F
Kullandığın kasa modeli ne?

Hocam MSI Afterburner ile fan hızı ayarlayıp deneyebilirsin. Masaüstü için 90 derece çok yüksek servise göndermekte fayda var. Kasanızın modeli ve kasanızın hava alan bir konumda olmasıda önemli , kasanızın modelini paylaşırsanız bilen arkadaşlar yardımcı olur.

RX570 kullanıyorum. O sıcaklıklar çok yüksek. Belki mining yazılımı yüklüdür orijinal yazılıma dönüp, fix olarak 2. el kart alındığında termal macun ve temizlik yapılmalı.

Daha önce termal macun değişimi yapmadıysanız, bilgilenmeden yapmayın. Şu an için en kolay çözüm undervolt. Arkadaş yukarıda rehber atmış.

Kasa sirkülasyonu kötüyse ayarlama gerekebilir. Egzoz fan yoksa eklemek, kablolamayı düzgün yapmak gibi.

Hocam MSI Afterburner ile fan hızı ayarlayıp deneyebilirsin. Masaüstü için 90 derece çok yüksek servise göndermekte fayda var. Kasanızın modeli ve kasanızın hava alan bir konumda olmasıda önemli , kasanızın modelini paylaşırsanız bilen arkadaşlar yardımcı olur.
Hocam, oyunlarda 90 derece. Masaüstünde 40-45 derece.
Kullandığın kasa modeli ne?
Kasamın markasını bilmiyorum ama internette resmini arattığım zaman GameGaraj'ın "Aquarius 5A" modeli çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 1679957030635.png
    1679957030635.png
    202,7 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı