RX 580 Sistem Ayda Kaç TL Elektrik Harcar?

Emin ol bende çok düşündüm bunu ulan ne kadar tüketir acaba filan :D. Elektriğe de zam üstüne zam getirince insan ister istemez hesaplıyor benzin gibi :).
Sen gene iyisin ben laptoptan geçtim masaüstüye yeni yeni. Laptop tam yükte 45 W tüketiyor şaka gibi rakam ekranı da dahil :D. Masaüstüm de senin kadar güç tüketime sahip olacak ben daha başlayamadan düşündüm gece yatarken filan bu halde bile elektrik kabarık geliyordu git gide :). Sonumuz hayrola :D.
Üzgünüm ama devletimiz sürekli zam yaptığı için böyle şeyleri bile düşünmek zorunda kalıyoruz. Hayır içkimiz yok sigaramız yok, bi bilgisayar oynuyoruz onda bile şu düşündüğümüz şeylere bakar mısınız? Üzülüyorum gerçekten.
V-SYNC açarsanız eğer ekranın HZ değeri fazla yüksek değilse o zaman güç tüketimi bi nebze de olsa düşer ekran kartı maksimum ekran yenileme hızına sabitler ama çok kimse pek yapmaz akıcı gelmediğini düşünerek.

Ay olarak belirtmek istedi sanırım yanlış yazdı orada. 46 kuruşa göre o civarda tüketiyor çünkü ama 46 kuruş değil artık :).
Bu arada monitor olarak şunu almayı düşünüyorum aşık oldum resmen AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı buda harcar elektriği daha :)

Üzgünüm ama devletimiz sürekli zam yaptığı için böyle şeyleri bile düşünmek zorunda kalıyoruz. Hayır içkimiz yok sigaramız yok, bi bilgisayar oynuyoruz onda bile şu düşündüğümüz şeylere bakar mısınız? Üzülüyorum gerçekten.

Bu arada monitor olarak şunu almayı düşünüyorum aşık oldum resmen AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı buda harcar elektriği daha :)
Dostum guzel monitor ama istersen bir 100 lira daha koy hem VA panel hem 144 Hz bir panel al ben kullanıyorum çok begendim tavsiye ederim modeli tam bilmiyorum telefonda olduğumdan, Teknobiyotik Acer 144 yazarsan görebilirsin 1140 lira fiyatı var ona bak derim.

Dostum guzel monitor ama istersen bir 100 lira daha koy hem VA panel hem 144 Hz bir panel al ben kullanıyorum çok begendim tavsiye ederim modeli tam bilmiyorum telefonda olduğumdan, Teknobiyotik Acer 144 yazarsan görebilirsin 1140 lira fiyatı var ona bak derim.
Hocam bu bile şu an aşıyor limitimi. Black Friday beklemeyi düşünüyorum belki biraz düşer diye ama buna çok hayran kaldım, rengi falan da çok hoşuma gitti :)

Hocam bu bile şu an aşıyor limitimi. Black Friday beklemeyi düşünüyorum belki biraz düşer diye ama buna çok hayran kaldım, rengi falan da çok hoşuma gitti :)
Sen bilirsin dostum umarım o kadar düşer Amazon.te sitesine bak arada ucuza getiriyorlar bir kaç gün önce 1050 liraydı Arada bir bak derim Hz farkı etkiler olmadı yapacak bir şey yok :)

Valla hocam 1000 lira çok geliyor çünkü diğer parçalara çok para verdim. Bunu da takip ederim teşekkür ederim :)
Dostum hayırlısı o zaman o zaman o bütçede o monitör de çok tasarım olarak çok şık ama daha ucuz marka model vardır belki 75 HZ alınacaksa biraz düşük bütçede alınablir yoksa 1000 tl verip üstüne 140 tl verememek de acı çünkü aradaki farka göre. Yani umarım alabilcek duruma gelirsin bütçe denkleşir filan ben de fazla harcayamam derken baya baya paralar döktüm bilgisayarlar için :).

Dostum hayırlısı o zaman o zaman o bütçede o monitör de çok tasarım olarak çok şık ama daha ucuz marka model vardır belki 75 HZ alınacaksa biraz düşük bütçede alınablir yoksa 1000 tl verip üstüne 140 tl verememek de acı çünkü aradaki farka göre. Yani umarım alabilcek duruma gelirsin bütçe denkleşir filan ben de fazla harcayamam derken baya baya paralar döktüm bilgisayarlar için :).
Yeni bir başlık açtım hocam :) onayda bekliyor, o konuda bu konuyu konuşalım. Ama doğru söylüyorsunuz bende şimdi anladım o parayı verip 75 HZ alınmaz. 144 kovalayacağım :)

10 watt / 1000 = 0,01 kW yapar.

1kW 1 saatte 46 kuruş harccadığına göre;

Sistem en fazla 450W harcıyor
450 watt 0,45= 1 saate 20TL harcıyor.
Dikkat! Yanlış hesaplamış olabilirim.
Bu linkten kendiniz kontrol edebilirsiniz.

1 kW Kaç TL? Hangi Alet Kaç TL Elektrik Yakar? - EnerjiBEŞ
Dostum o kadar olamaz. 1 saatte 20₺ harcaması için herhalde bir fabrikaya enerji vermemiz gerek, yoksa elindeki telefon bile saate 1-2 lira yakardı.
Arkadaş hesap hatası yapmış. 1kW=1000 Watt diye belirtmiş en başta. 450 Watt Harcıyorsa bu 0.45 kW eder. 1 kW eğer 46 kuruşsa saat başı 20 lira değil 0.20 tl yapar yani 20 kuruş. Birimleri dönüştürürken hata yapmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı