RX 580 sistem çok fazla ısınıyor

yigitmustaine

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Oyun oynarken GPU 88-89 derecenin altına inmiyor neden anlamıyorum. PES 2021, Apex, Valorant, CS:GO, PUBG, Fortnite gibi oyunların hepsinde aynı. Aşağıya bilgisayarımın özelliklerini bırakıyorum.
  • MSI Armor RX 580 8 GB.
  • AMD R5 1600 3.2 GHz.
  • 8 GB 3200 MHz RAM.
  • MSI B450 M PRO V2 anakart.
  • 480 GB SSD 1 TB hard disk.
  • Sharkoon TG4 kasa.
Ayrıca MSI Afterburner'da temp-limit 90 derecenin altına çekilmiyor. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Bırak oyunu falan gir mininge (!) :D
termal macunları yenile ve temizlik yap olmadı fan ekle o da olmadı kapağı açık tut yaz boyunca.

Fanlar kaç rpmde dönüyor? Hızları düşükse arttır. Bakımsızsa bakım yaptır. Ekran kartı ve bilgisayarının genel güncellemelerini yap.

Artic mx4 soğutucu al 50 tl ye ekran kartının macununu yenile ben aynı kartı sabit 50 derecede kullandım 2 yıl boyu pes 21 de 53 derece sabit oynatıyor

Arkadaşlar merhaba. Oyun oynarken GPU 88-89 derecenin altına inmiyor neden anlamıyorum. PES 2021, Apex, Valorant, CS:GO, PUBG, Fortnite gibi oyunların hepsinde aynı. Aşağıya bilgisayarımın özelliklerini bırakıyorum.
  • MSI Armor RX 580 8 GB.
  • AMD R5 1600 3.2 GHz.
  • 8 GB 3200 MHz RAM.
  • MSI B450 M PRO V2 anakart.
  • 480 GB SSD 1 TB hard disk.
  • Sharkoon TG4 kasa.
Ayrıca MSI Afterburner'da temp-limit 90 derecenin altına çekilmiyor. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Hocam o kasanın hava akışı çok kötü. Bende Rx580 kullanıcısıyım benimde kasam hava almıyordu 90 dereceleri görüyordu. Camını çıkarıp kullanıyorum şu anda en fazla 72 civarı oluyor. Sizde öyle kullanabilirsiniz ama çok çabuk tozlanıyor. Ya da fan alın. Radeon ayarlarından fan hızını yükseltebilirsiniz de. Biraz ses çıkar ama yapacak bir şey yok.

Kasanın içi çok fazla etki eder. RX580 bende kullanıyorum ve benim de neredeyse 75'lerde seyrediyor. 100 derece olmadığı sürece çok kafaya takılacak bir konu değil.

Kasanın içi çok fazla etki eder. RX580 bende kullanıyorum ve benim de neredeyse 75'lerde seyrediyor. 100 derece olmadığı sürece çok kafaya takılacak bir konu değil.

Yanlış hocam 100 derece nedir? Max 75-80 derece olmalıdır sıcaklık yoksa kartın ömründen yersin zaten 100 derece reset derecesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı