RX 580 sistem Minecraft FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Can_T

Hectopat
RAM
XPG gaming 8+8=16GB
SSD veya HDD modeli
ADATA480GB
Ekran kartı
RX580 8GB
Anakart
Gigabyte B540M
İşlemci
R5 2600
Arkadaşlar sistem özelliklerini belirttim gayet yeterli ama oyun sürekli drop yiyor FPS 100 üstü görmüyor bile diyebiliriz. Adamlar aynı sistemle 350+ FPS alıyor bende ne sorun var anlamadım. Oyun korsan da değil resmi siteden Premium var sistemde mi bir sorun var? Ayar mı yapmam gerek? İnanın kafam çok karışık başka oyunları baba gibi oynuyorum arada bir anlık takılmalar oluyor o zaten herkeste olan şeyler oyun optimizasyonu vb. Minecraft maalesef böyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle OptiFine, Sodium gibi şeyler FPS'i katlayabiliyor sisteme göre. İnternetten inceleyip en optimize ayarları yapabilirsiniz.

Oyun hangi ekran kartını kullanıyor? Eğer işlemciniz APU ise iGPU kullanıyor olabilir.

Oyun hangi ekran kartını kullanıyor? Eğer işlemciniz APU ise iGPU kullanıyor olabilir.

RX 580 F3 bastığımda gözüküyor 1 tane ekran kartım var harici yok acaba ekran kartını mı kullanmıyor anlamadım.

MSI Afterburner bende açılmıyor hata veriyor vallahi her yerde bir engel var önümde ama AMD'nin kendi ölçümlerini atabilirim.
Ekran kartı kullanımı ve sıcaklıkları paylaşsanız yeterli. Ayrıca yeni konu açıp aldığınız hatayı paylaşırsanız arkadaşlar yardımcı olur. Son olarak PSU kaç Watt?

Geri
Yukarı