RX 580 sistem oyunlarda cızırdıyor

ScaryLord

Hectopat
Yer
Boyabat, Sinop
Daha fazla  
RAM
24GB 2400MHz 3x8 (1 Kingston 2 HyperX Fury)
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra M.2 NVMe 3D SSD
Ekran kartı
ASUS Dual AMD RX 580 OC 8GB
Anakart
Gigabyte B365M DS3H
İşlemci
İntel İ5 9400
Birçok konuya bakmama rağmen bir çözümünü bulamadım. Sistem boştayken hiçbir ses yok ancak oyuna girdiğimde sanki sinek vızıldıyormuş gibi ses geliyor. Ses kasadan gelmiyor. Oyunda menüde oldukça fazla oluyor. Oyun fark etmeksizin oluyor bu sorun. Kulaklıkla alakalı bir sorun değil. USB anakarta arkadan bağlı. Anakart B365M DS3h. Sistemim daha yeni bu gibi sorunlarla uğraşmak moralimi bozuyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Birçok konuya bakmama rağmen bir çözümünü bulamadım. Sistem boştayken hiçbir ses yok ancak oyuna girdiğimde sanki sinek vızıldıyormuş gibi ses geliyor. Ses kasadan gelmiyor. Oyunda menüde oldukça fazla oluyor. Oyun fark etmeksizin oluyor bu sorun. Kulaklıkla alakalı bir sorun değil. USB anakarta arkadan bağlı. Anakart B365M DS3h. Sistemim daha yeni bu gibi sorunlarla uğraşmak moralimi bozuyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam ses tam olarak nereden geliyor anlamadım da. Ekran kartından mı kasadan mı kulaklıktan mı?

Coil whine gibi bir şey mi?

İnternette okudığum kadarıyla coil whine olduğunda ses kasadan geliyormuş ancak bende ses kasadan gelmiyor.

Format atma şansınız varsa bir deneyin derim. Sadece oyunlarda sesin gelmesi garip yazılımsal olabilir.

Sorun sistemi aldığımdan beri var ve bu sorun üstüne format attım bir değişim olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı