RX 580 sistem Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Replay1925

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 60Hz monitörüm var, pek alakası olduğunu sanmıyorum ancak kasa inanılmaz sessiz, soğutucu dolu ısınma söz konusu bile değil ancak.
Valorant'ta 120-180FPS alıyorum. Bunun sebebini bir türlü çözemedim. Çözünürlük ve ayarları en Low'a getirdiğimde daha da berbat.

210FPS'i görüyor ama çok milisaniye diyeyim, ama orada tutunamıyor, 120-140-160-170 diye inanılmaz bir oynaklık var FPS'te.

Darboğaz yapabilecek bir sistem de değil...

Nerede hata yapıyorum acaba?

İnanılmaz sıkıldım bu durumdan, satmayı dahi düşünüyorum PC'yi.

Aslında komple format attım, Windows 10'u baştan yükledim, en güncel BIOS'u yükledim. Bundan ayardan sonra daha da berbat oldu.

RX580 8 GB, Ryzen 5 2600, 16 GB 320MHz gkill RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 60Hz monitörüm var, pek alakası olduğunu sanmıyorum ancak kasa inanılmaz sessiz, soğutucu dolu ısınma söz konusu bile değil ancak.
Valorant'ta 120-180FPS alıyorum. Bunun sebebini bir türlü çözemedim. Çözünürlük ve ayarları en Low'a getirdiğimde daha da berbat.

210FPS'i görüyor ama çok milisaniye diyeyim, ama orada tutunamıyor, 120-140-160-170 diye inanılmaz bir oynaklık var FPS'te.

Darboğaz yapabilecek bir sistem de değil...

Nerede hata yapıyorum acaba?

İnanılmaz sıkıldım bu durumdan, satmayı dahi düşünüyorum PC'yi.

Aslında komple format attım, Windows 10'u baştan yükledim, en güncel BIOS'u yükledim. Bundan ayardan sonra daha da berbat oldu.

RX580 8 GB, Ryzen 5 2600, 16 GB 320MHz gkill RAM

Peki driverler güncel mi?

İşlemcinizin tek çekirdek performansı o kadar. Ortada bir sorun yok. Ayrıca aldığınız FPS, bu tarz oyunlar için yeterli. Yine de yetmez daha fazlasını istiyorum diyorsanız yeni bir işlemci alabilirsiniz.

Pek anlamam, google'a yazıp yükledim. Eğer sizin bildiğiniz var ise yol gösterirseniz sevinirim.

100'ü bile görüyor artık bu sistemde.
İşlemcinizin tek çekirdek performansı o kadar. Ortada bir sorun yok. Ayrıca aldığınız FPS, bu tarz oyunlar için yeterli. Yine de yetmez daha fazlasını istiyorum diyorsanız yeni bir işlemci alabilirsiniz.
hocam pc'yi ilk aldığımda ortalama fps değeri ekran kartı sürücüsünde 205 idi... şimdi 124fps çıkarıyor. performansı. nesinde sorun yok anlamadım.

Son düzenleme:
Ekran kartının hangi sürümünü kullanıyorsun?

Vallahi hocam, ekran kartı sürücüsünü yükleyince yırtılma daha çok oluyor diye sildim.
Ben 120-170 oynarken altta gösterdiğim benle aynı sisteme sahip kişi ki benim ramler 3200mhz gkill olmasına rağmen 120-160 oynarken,

aşşağıdaki kişi sabit 190-230 oynuyor. yırtılma da yok.

1440x900 60hz monitör var.

Benimle aynı sisteme sahip kişinin aldığı FPS;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• surum.png
    surum.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı