RX 580 sistem yüksek FPS ile kasıyor

mikail702

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8gb
Ekran kartı
RX 580 8 GB
Anakart
B450M
İşlemci
Ryzen 5 1600
Sadece LoL oynuyorum. Bu yüzden başka oyunlarda denemedim ama LoL oynarken spesifik olarak 10. dakika ile 15. dakika arasında FPS yüksek olmasına rağmen oyun kasıyor, stres ve benchmark testleri yaptım hiçbir sorun çıkmadı veya kasma olduğu sırada değerlerde hiçbir değişme olmadı. Sorunun monitörden kaynaklandığını düşünüyordum 60 Hz'den 165 Hz geçtim ama sorun hala devam ediyor. Sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşünmeye başladım, sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece LoL oynuyorum. Bu yüzden başka oyunlarda denemedim ama LoL oynarken spesifik olarak 10. dakika ile 15. dakika arasında FPS yüksek olmasına rağmen oyun kasıyor, stres ve benchmark testleri yaptım hiçbir sorun çıkmadı veya kasma olduğu sırada değerlerde hiçbir değişme olmadı. Sorunun monitörden kaynaklandığını düşünüyordum 60 Hz'den 165 Hz geçtim ama sorun hala devam ediyor. Sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşünmeye başladım, sizce sorun neden kaynaklanıyor? Olabilir?

FreeSync açık mı? RAM kullanımı ve sıcaklık değerleri nelerdir?

Oyun oynarken arkplanda açık uyulama varsa RAM'in yetmiyordur büyük ihtimalle.
Onu da kontrol ettim açık hiçbir uygulama yok, Ram kullanımı 3000 küsür mb gözüküyordu

FreeSync açık mı? RAM kullanımı ve sıcaklık değerleri nelerdir?
FreeSync dikey senkronizasyon anlamına geliyorsa oyunda kapalıda duruyor ama kasma olduğu sırada açsam da bir şey değişmiyor kasma devam ediyor. Ram kullanımı 3000 küsür mb yazıyordu tam hatırlamıyorum sıcaklık değerleri CPU 50 Gpu 50-60

Geri
Yukarı