RX 580 sistemde Ekran gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor

muhammet acar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, PC 1,5 senedir kullanıyorum bazen PC ilk açtığımda ekran bir anda donuyor mouse imleci kitleniyor hareket etmiyor ve ardından monitör kapanıyor. Mouse klavye ışıkları sönüyor fakat kasa ve içindeki LED'ler çalışıyor. Ekran kartından olacağını sanmıyorum oyunlarda vs görüntü problemi hiç yaşamadım fakat PSU olabilir. Bu da hatayla ilgili video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı: RX580 ROG STRIX.
İşlemci: Ryzen 5 1600X six Core 3.6 GHz.
Anakart: B450M-K Prime 5X.
RAM: G.Skill 3600MHz CL18. 16 GB.
PSU: 650W.
PSU kaç Watt bilmiyorum nereden öğrenebilirim kutusunu falan bulamadım 600W'ta olabilir.
Bu arada 2 kez format attım en güncel driver yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben XFX RX580 8 GB kullanıyordum (sırf ucuz ve fazla VRAM olsun diye. Neyse) GTA V oynuyordum sonra Radeon Boost kapalı olmasına rağnen oyunda pikselleşme vardı sonra alt + Tab yapıp driver a bakınca kapalı diyor oyunda alt + Z yapınca açık diyor. Dedim ne oluyor bende anında çıktım oyundan sonra restart yaptım kart gg sanırım sizinki oraya doğru gidiyor. (hata tespiti yapıldı sonuç yazılımsal o da driver bence)

Hocam ben XFX RX580 8 GB kullanıyordum (sırf ucuz ve fazla VRAM olsun diye. Neyse) GTA V oynuyordum sonra Radeon Boost kapalı olmasına rağnen oyunda pikselleşme vardı sonra alt + Tab yapıp driver a bakınca kapalı diyor oyunda alt + Z yapınca açık diyor. Dedim ne oluyor bende anında çıktım oyundan sonra restart yaptım kart gg sanırım sizinki oraya doğru gidiyor. (hata tespiti yapıldı sonuç yazılımsal o da driver bence)

Anlamadım yani ekran kartında mı sorun var.
PSU markası ne?
Bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

Son düzenleme:
Driver sıkıntılı AMD de hep.
PSU bir donanımdır kasanızı sökün ve fotosunu atın.

Bu monitör kapanıp kasa çalışma sorununu servise göndersem hangi arıza ile göndermem gerekiyor.
Driver sıkıntılı AMD de hep.
PSU bir donanımdır kasanızı sökün ve fotosunu atın.

Merhaba kasaya baktım fakat içinde PSU göremedim arkasına taktığım güç kablosunda ise AC-220 v yazıyor fotoğrafları çektim biri net fakat diğeri o kadar net değil biraz bakarsan kasanın içinde PSU gözükmüyor kasa modeli ise FC-9235G

Dosya Ekleri

• IMG_20210410_144738.jpg
    IMG_20210410_144738.jpg
    227,6 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210410_144936.jpg
    IMG_20210410_144936.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Bu monitör kapanıp kasa çalışma sorununu servise göndersem hangi arıza ile göndermem gerekiyor.

Merhaba kasaya baktım fakat içinde PSU göremedim arkasına taktığım güç kablosunda ise AC-220 v yazıyor fotoğrafları çektim biri net fakat diğeri o kadar net değil biraz bakarsan kasanın içinde PSU gözükmüyor kasa modeli ise FC-9235G

Bende yazılımsal hata ama sizin tam nedir bilemem, sadece böyle bir sıkıntı var diye söyleyin bir de onlar uğraşsın.

Bilgisayarı tekrar açtığınızda Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Özellikle WattMan hatasının ya da bu tarz siyah ekran hatalarının kaynağını tespit etmek zordur maalesef. Genellikle AMD ekran kartlı sistemlerde bu sorun yazılımsal veya donanımsal açıdan meydana geliyor olabilir. Kullandığınız güç kaynağı oldukça kötü gözüküyor. Bir ihtimal güç kaynağından da kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz.

Bende yazılımsal hata ama sizin tam nedir bilemem, sadece böyle bir sıkıntı var diye söyleyin bir de onlar uğraşsın.
tamam teşekkürler
Bilgisayarı tekrar açtığınızda Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Özellikle WattMan hatasının ya da bu tarz siyah ekran hatalarının kaynağını tespit etmek zordur maalesef. Genellikle AMD ekran kartlı sistemlerde bu sorun yazılımsal veya donanımsal açıdan meydana geliyor olabilir. Kullandığınız güç kaynağı oldukça kötü gözüküyor. Bir ihtimal güç kaynağından da kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca şu konuya da bakabilirsiniz.

wattman hatası önceden alıyordum şuan almıyorum bildirim gelmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı