RX 580 sistemde ETS 2'de oyun içinde görüntü gidiyor

Luridrex

Hectopat
Daha fazla  
ETS 2 oynuyordum bugün, oyun orijinal. Hiçbir farklı bir şey yok oynarken; kasma, donma, takılma ama bir süre sonra pat diye ekran gidiyor. Ekran kartı fanları aşırı şekilde hızlı dönmeye başlıyor. Sıcaklık değerlerine bakamadım çünkü yeniden başlatmadan düzelmiyor (ekran kartı fanının bir tanesi değişmiş, orijinal değil.) ASUS Dual RX 580 4 GB.

Sizce sorun fandan dolayı ısınma mı yoksa daha büyük bir sıkıntı olabilir mi? PSU 600W Cooler Master Elite V3.
RDR2 oynarken de çatışmaya girince aşırı kasma, arada bir de donma oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı yeniden başlattığınızda Radeon programında WattMan bildirimi gözüküyor mu? Sistem özelliklerinizin marka modeli nedir?

Önceden de olmuştu o zaman wattman ayarları geri yüklendi dedi ama bu sefer ets2 de hiç bir bildirim hata görmedim.
Ddu ile silip yüklemiştim driverı 1 haftadır sıkıntı yoktu şimdi böyle yaptı

Tekrardan sürücü değişikliğini deneyebilirsiniz. Ekran kartının bir fanı orijinal değil demişsiniz belki ekran kartı arızası da bu hatalara sebep verebilir. Yani yapacağınız şey yazılımsal anlamdaki çözüm yöntemlerini denemek olacaktır. İşte ekran kartı için çıkan bütün sürücüleri tek tek denemek, Frekans Mhz ve güç limiti değerlerini düşürmek ya da değiştirmek, undervolt yapmak gibi yöntemler belki sorununuza çözüm olabilir. Dediğim gibi ilk başta sürücü değişikliğini deneyebilirsiniz. Yine sıkıntı yaşarsanız bu tarz ayarlamaları deneyebilirsiniz. Ha yine mi sıkıntı yaşadınız o zaman tekrardan sürücü değişikliği yapıp yine bu tarz ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca şu konuyu da inceleyebilirsiniz. Bütün yazılımsal çözüm yöntemlerini deneyip yine de stabil olmayıp hatalar almaya devam ederseniz sorunu donanımsal açıdan arayabilirsiniz. Bu arada oyunlar içerisindeki ekran kartının sıcaklık değerleri ne durumda kontrol ettiniz mi?

Sıcaklıklar 75-82/3 civarında normalde ama bu kapandıktan sonra sıcaklık değerlerine bakamadım oyun içi takip edeceğim bir uygulama yükleyeceğim. Güncelleme gelmiş onu da yapayım.
Bugün tekrar girdim oyuna ve yine aynı hata ile karşılaştım sıcaklık 72 civarlarında idi ekran gitti birden

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı