RX 580 sistemde nesnelerin kenarlarında piksellenme oluyor

Toygar Arinc

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık 8 ay önce yeni bilgisayar aldım. Bilgisayarımı ilk aldığımdan beri bu sorunu yaşıyorum. 1 hafta önce ekran kartımı garantiye verdim ve bugün bana ekran kartımın yenisi ulaştı. Ekran kartım yeni olmasına rağmen yine aynı bu sorunu yaşıyorum. Oyunları açtığım zaman herhangi bir nesnenin kenarlarında piksellenmeler var ve çok göze batıyor. Özellikle Witcher 3 oyununda bu sorun çok fazla oluyor. Ekran kartı sürücüm güncel ve AMD Radeon ayarlarını çok fazla kez değiştirmeme rağmen sorun gitmedi. Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

Vatan da bu 2 monitör ü de görme şansım oldu Asus la AOc monitör arasın da beligin bir fark var , AOc de TPS karakter le oynarken karakter çok net fakat etraf bulanık , Asus da yoktu ben de buna benzer bir sorun dan dolayı monitör değiştirmek zorun da kaldım , PC yada ekran kartı ile alakalı bir durum değil , antialiasing yada yazılımsal değil monitör le alakalı . Ben de de flicker ve ghosting vardı , malesef (zamzung ) panel kullanan monitör ler de böyle ya öyle kullanmaya devam yada ( zamzung) panel kullanmayan gsync , freesync premium 2 versiyonu monitör .

Vatan da bu 2 monitör ü de görme şansım oldu ASUS'la AOC monitör arasın da beligin bir fark var, AOC de tps karakter le oynarken karakter çok net fakat etraf bulanık, ASUS da yoktu ben de buna benzer bir sorundan dolayı monitör değiştirmek zorun da kaldım, PC ya da ekran kartı ile alakalı bir durum değil, antialiasing ya da yazılımsal değil monitör le alakalı. Ben de de flicker ve ghosting vardı, maalesef (zamzung ) panel kullanan monitörler de böyle ya öyle kullanmaya devam ya da ( zamzung) panel kullanmayan G-Sync, FreeSync Premium 2 versiyonu monitör.

Ekran kartında piksellenmeye yol açan ayarları nasıl kapatabilirim/açabilirim? bir de monitör ayarlarına girdiğimde oyunu etkileyebilecek bir ayar göremedim. Sanırım yanlış ayarlara giriyorum. Monitör ayarlarına nasıl girebilirim?

Ekran kartında piksellenmeye yol açan ayarları nasıl kapatabilirim/açabilirim? bir de monitör ayarlarına girdiğimde oyunu etkileyebilecek bir ayar göremedim. Sanırım yanlış ayarlara giriyorum. Monitör ayarlarına nasıl girebilirim?
Monitörün kendi üzerindeki tuşlarla keskinlik ayarını değiştirmeyi deneyin.

Öncelikle geçmiş olsun. RX serilerinde kronik hastalık diyebiliriz. Eğer yeni ekran kartın gelmişse ekran yerine TV tak ve denemeni tavsiye ederim. Şahsen bende ASUS ekran kartı var ve ben monitör yerine Samsung 140 ekran kavisli TV'de oynuyorum. Bence PC bir TV tak oyunu AC dene aynı sorunsa mutlak bir çözümü vardır.

Zaten TV aynı sorunun yoksa monitörün bozuk. Eğer hala aynı sorunun varsa ekran kartını değiştirdik diye sana yeniden göndermişlerdir. O yüzden eskisinin seri numarasını gösteren fatura ya da kutu varsa yenisi ile karşılaştır. Seri numaraları aynı olmaz çünkü.

Geri
Yukarı