RX 580 sistemde performans düşüşü

burak babacan

Hectopat
Daha fazla  
Assassin's Creed Unity performans sorunu, aslında sadece Assassin's Creed'de değil genel olarak her oyunda bir performans düşüşüm var. Grafikler falan hafif pikselleşmeye başlıyor gölgeler falan durduk yere pikselleşiyor ama bu her oyunda oluyor. Mesela Valorant, ekran kartıyla alakalı olabilir sürekli WattMan sıfırlandı gibi bir şey deyip duruyor. Mesela Unity oynuyorum orta ayarlarda 70 FPS alıyorum, bu normal mi?

1612098370879.png

RX 580 8 GB.
16 GB RAM.
Ryzen 5 2500X.
B450M S2H.
1 TB HDD(bad sector var).
128 GB SSD.

Ben bir pixelleşme görmedim monitörle alakalı olabilir.
FPS ise normal Ubisoft oyunlarını bilirsiniz zaten. RX580 de iyice eskidi.

Assassin's Creed Unity performans sorunu, aslında sadece Assassin's Creed'de değil genel olarak her oyunda bir performans düşüşüm var. Grafikler falan hafif pikselleşmeye başlıyor gölgeler falan durduk yere pikselleşiyor ama bu her oyunda oluyor. Mesela Valorant, ekran kartıyla alakalı olabilir sürekli WattMan sıfırlandı gibi bir şey deyip duruyor. Mesela Unity oynuyorum orta ayarlarda 70 FPS alıyorum, bu normal mi?

Eki Görüntüle 859999

RX 580 8 GB.
16 GB RAM.
Ryzen 5 2500X.
B450M S2H.
1 TB HDD(bad sector var).
128 GB SSD.
Ekran kartında sıkıntı olabilir. Ekran kartının markası nedir? Bu kadar düşük FPS almanız normal değil.

Ekran kartı driverlerini güncelle.

Driverı daha dün güncelledim.

Ekran kartında sıkıntı olabilir. Ekran kartının markası nedir? Bu kadar düşük FPS almanız normal değil.

Sapphire.

Ben bir pixelleşme görmedim monitörle alakalı olabilir.
FPS ise normal Ubisoft oyunlarını bilirsiniz zaten. RX580 de iyice eskidi.

Monitör Rampage 144 Hz monitörü.

Geri
Yukarı