Çözüldü RX 580 sistemden traktör ve cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kazim2424

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 300 MHz
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD 1 TB HDD
Ekran kartı
RX 580 8 GB
Anakart
Asus A 320 MF
İşlemci
R5 3500
Merhaba. PC'den traktör ve cızırtı geliyor. Bilgisayarcıya götürdüğümüzde en ufak cızırtı dahi gelmiyordu PC güzeldi. Eve getirdim, fişe taktım, çalıştırdım, ses gine vard. I orada yoktu, eve getirdim vardı. Prizde ya da kabloda olabiliri mi? Ben akım korumalı priz kullanıyorum. Neden olabilir? Ben priz ya da kablodan dolayı olduğunu düşünüyorum. Oyuna giriyorum, başlıyor ama PC boşta iken traktör sesi geliyor ama cızırtı gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımı sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
hocam benim psu da cooler master insanlar hep kötü demiş bir sorun çıkartır mı 6 ay önce fln aldım 1 sene daha götürse yeter
Sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Sadece ses yapıyor.
Ama bilgisayarcıda HİÇBİR sorun yoktu en ufak ses bile yoktu eve geldim gene eskisi gibi başladı ben küçük olduğum için kasayı açmaya bile korkuyorum ben priz yada kablo diye düşünüyorum
Kasanın sadece yan camını yada yan tarafını aç, kulağını yaklaştır ses nereden geliyor onu öğren. Bir parça söküp takmanı istemiyorum ki. Bize şu bölgeden ses geliyor demeden veya videoya çekmeden yardımcı olamayız.
Sesin nereden geldiğini iyice teşhis edin. Parçaları tek tek dinleyin. Sorunu en etkili bulma yöntemi budur.
Eğer Cooler Master marka ucuz bir PSU kullanıyorsanız PSU'dan da geliyor olabilir. Çünkü benim de böyle bir problemim var.

Sesin nereden geldiğini iyice teşhis edin. Parçaları tek tek dinleyin. Sorunu en etkili bulma yöntemi budur.
Eğer Cooler Master marka ucuz bir PSU kullanıyorsanız PSU'dan da geliyor olabilir. Çünkü benim de böyle bir problemim var.
hocam benim psu da cooler master insanlar hep kötü demiş bir sorun çıkartır mı 6 ay önce fln aldım 1 sene daha götürse yeter

Ama bilgisayarcıda HİÇBİR sorun yoktu en ufak ses bile yoktu eve geldim gene eskisi gibi başladı ben küçük olduğum için kasayı açmaya bile korkuyorum ben priz yada kablo diye düşünüyorum

Kasanın sadece yan camını yada yan tarafını aç, kulağını yaklaştır ses nereden geliyor onu öğren. Bir parça söküp takmanı istemiyorum ki. Bize şu bölgeden ses geliyor demeden veya videoya çekmeden yardımcı olamayız.

Çözüm

Heralde ya psu tarafından yada işlemci tarafından bide ben sesden rahatsız olmam bilgisayara bi sıkıntı yaratmayacaksa benlik sorun yok

Yeni konular

Geri
Yukarı