Çözüldü RX 580 sistemden traktör ve cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kazim2424

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 300 MHz
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD 1 TB HDD
Ekran kartı
RX 580 8 GB
Anakart
Asus A 320 MF
İşlemci
R5 3500
Merhaba. PC'den traktör ve cızırtı geliyor. Bilgisayarcıya götürdüğümüzde en ufak cızırtı dahi gelmiyordu PC güzeldi. Eve getirdim, fişe taktım, çalıştırdım, ses gine vard. I orada yoktu, eve getirdim vardı. Prizde ya da kabloda olabiliri mi? Ben akım korumalı priz kullanıyorum. Neden olabilir? Ben priz ya da kablodan dolayı olduğunu düşünüyorum. Oyuna giriyorum, başlıyor ama PC boşta iken traktör sesi geliyor ama cızırtı gelmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımı sunarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
hocam benim psu da cooler master insanlar hep kötü demiş bir sorun çıkartır mı 6 ay önce fln aldım 1 sene daha götürse yeter
Sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Sadece ses yapıyor.
Ama bilgisayarcıda HİÇBİR sorun yoktu en ufak ses bile yoktu eve geldim gene eskisi gibi başladı ben küçük olduğum için kasayı açmaya bile korkuyorum ben priz yada kablo diye düşünüyorum
Kasanın sadece yan camını yada yan tarafını aç, kulağını yaklaştır ses nereden geliyor onu öğren. Bir parça söküp takmanı istemiyorum ki. Bize şu bölgeden ses geliyor demeden veya videoya çekmeden yardımcı olamayız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buna benziyo cızırtı sesi de zaten klasik ses bütün cızırtı seslerine benziyo
Psu modelim rampage 600 watt ama bakın teknik serviste gram ses gelmiyodu orda da bizzat test yaptım eve getirdim gene eskisi gibi sesler çıkmaya başladı bide prizi ve kabloyu değişiyimmi ? Bide öyle deniyimmi

PSU markanız açıkçası kötü. Ben PSU'nuzu benimki gibi zannediyordum fakat iş Rampage, Xigmatek, Power Boost gibi markalar olunca farklı bir hal alıyor. Şu anlık bir problem çıkartacağını düşünmüyorum ama ani voltaj yükselmeleri ve amper artışlarından uzun süre götüremeyebilir. Yani PSU'nuzu mümkün olan en kısa sürede değiştirseniz güzel olur. Sisteminize yazık olmasın sonra.

PSU markanız açıkçası kötü. Ben PSU'nuzu benimki gibi zannediyordum fakat iş Rampage, Xigmatek, Power Boost gibi markalar olunca farklı bir hal alıyor. Şu anlık bir problem çıkartacağını düşünmüyorum ama ani voltaj yükselmeleri ve amper artışlarından uzun süre götüremeyebilir. Yani PSU'nuzu mümkün olan en kısa sürede değiştirseniz güzel olur. Sisteminize yazık olmasın sonra.
Ben zaten bilgisayarcıdan aldım dediki en ufak bişe olursa getir eğer bişe olsun bu bilgisayarı onun .... Ondan rahatım bu ses bana sıkıntı yaratmayacağına göre sorun yok

Ben zaten bilgisayarcıdan aldım dediki en ufak bişe olursa getir eğer bişe olsun bu bilgisayarı onun .... Ondan rahatım bu ses bana sıkıntı yaratmayacağına göre sorun yok
Kısa vadede problem çıkartmaz, ama uzun vadede ne olacağı belli olmaz. Bilgisayarcına çok güvenme, bu gün onarırız der, yarın ben sana topladığımda sıkıntısı yoktu der.

Peki prizden dolayı olabilirmi bu ses ama dediğim gibi orda en ufak ses çıkmıyodu eve getirdim eskisi gibi başladı bu sorumuda cevaplarsanız sevinirim

O zman neden teknik serviste en ufak ses yoktuda eve getirdim nalet ses başladı cevaplarsanız sevinirim
O kadarını bilemem ama bir sürü sebepten olabilir, örneğin teknik serviste PSU yük altında olmadığından çıkmamış olabilir. Yada uzun kullanımlarda bu ses çıkıyor olabilir.

O kadarını bilemem ama bir sürü sebepten olabilir, örneğin teknik serviste PSU yük altında olmadığından çıkmamış olabilir. Yada uzun kullanımlarda bu ses çıkıyor olabilir.
Abi yüke de soktum evde ne yaptıysam ordada yaptım ama orda çıkmadı evde çıktı ne diyosunuz bi başka kablo veya prizde de deniyimmi

Yeni konular

Geri
Yukarı