RX 580 siyah ekran hatası UV ile düzelmedi

Eternal777

Hectopat
Önceki konularımın biri RX 580 ekran kartımda yaşadığım sorunlardı:
Siyah ekran hatası,
Belirlenemeyen bir sistem hatasından dolayı WattMan ayarları sıfırlandı,
30-40 FPS alsam bile akıcı gözükmüyor,
Oyunlarda ani donmalar.
Saygıdeğer forum üyelerinin çoğu UV yapınca düzelir demişti. Forumdaki konulara baktım, yabancı forumlarına da baktım ve ayarları yaptım. Ancak aynı sorunları yaşamaya devam ediyorum. Kartı hepsiburadan aldım ve garantisinin bitmesine 1 gün var. Ne yapayım?

Garibime gitti ama bu bir WattMan hatası değil, DDU ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurdunuz mu? Ben GT730'da sürücü yüzünden siyah ekran hatası alıyordum, ayrıca VRAM ile ilgili bir sorun olabilir gibi duruyor çünkü ani donmalar var yazmışsın, takipte kalacağım.

Yaptığınız UV ayarına ek olarak Frekans Mhz değerini 100 değer düşürüp, güç limitini -10 yapmayı deneyin. Ayrıca çıkan bütün sürücüleri tek tek denemeniz gerekli. UV ayarında biraz daha uğraşıp stabil bir ayar bulmanız gerekli. Eğer ortada yazılımsal bir sıkıntı varsa bunlar belki çözebilir. Sorunun kaynağını net olarak tespit edemeyiz maalesef. Yaşadığınız sorun belki de donanımsal bile olabilir. Genelde PSU modelinin dandik ve kötü ise ondan da kaynaklanıyor olabilir.

Garibime gitti ama bu bir WattMan hatası değil, DDU ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurdunuz mu? Ben GT730'da sürücü yüzünden siyah ekran hatası alıyordum, ayrıca VRAM ile ilgili bir sorun olabilir gibi duruyor çünkü ani donmalar var yazmışsın, takipte kalacağım.
Arada format attım birkaç kere, sorunlar yine düzelmedi. Yine de DDU ile kaldırıp tekrar kurdum. Değişen birşey olmadı. WHQL sürümlerde bile hataları alıyorum. Watch Dogs 2 de ani fps düşüşleri yaşıyorum. Anlamsız yere darboğaz yiyorum muhtemelen, işlemci kullanımı çok yüksek.
Yaptığınız UV ayarına ek olarak Frekans Mhz değerini 100 değer düşürüp, güç limitini -10 yapmayı deneyin. Ayrıca çıkan bütün sürücüleri tek tek denemeniz gerekli. UV ayarında biraz daha uğraşıp stabil bir ayar bulmanız gerekli. Eğer ortada yazılımsal bir sıkıntı varsa bunlar belki çözebilir. Sorunun kaynağını net olarak tespit edemeyiz maalesef. Yaşadığınız sorun belki de donanımsal bile olabilir. Genelde PSU modelinin dandik ve kötü ise ondan da kaynaklanıyor olabilir.
FSP 85+ Bronze vardı, bende sizin gibi düşünüp değiştirdim.
şu anda bunu kullanıyorum.

Ddu + c deki AMD klasörlerini silin. Temiz kurulum yapın.
Format attıktan sonra bile değişmedi, format atınca herşey siliniyor.
Garip, büyük ihtimal fabrika hatalı gibi duruyor benim gözümde, ilk aldığınızda oluyor muydu, olmuyorsa ne kadar süre geçtikten sonra olmaya başladı?
1 ay gibi bir süre sonra başladı. En başlarda çok güç istiyen oyun oynamıyordum. Minecraft gibi oyunlar oynuyordum arkadaşlarımla. 1 yıl gibi bir süredir: Forza Horizon 4, GTA V, Watch Dogs 2, The Crew 2, RDR 2 gibi oyunlar oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı