RX 580 stres testi sırasında yeniden başlatma

MarksmanThreat

Hectopat
Sistem özelliklerim: Ryzen 5 2600, RX580 4 GB, B450M-K, 500W PSU, 8 GB 2400MHz RAM, 120GB SSD, 1TB harddisk.
Sorun başlıkta görüldüğü gibi. Yüksek sistem gereksinimli oyunları oynarken en fazla 5 dakika sonra bilgisayar hiçbir uyarı vermeden kendine reset atıyordu. Ekran kartını FurMark testine soktum. Daha 35. saniyeye geldiği anda bilgisayar kendine reset attı ve o an sıcaklığı takip ediyordum. Sıcaklık 73 derece olmuştu. Fan ayarlarını yükseltip tekrar denedim bu sefer 1 buçuk 2 dakika dayandı. Sıcaklık 65 derecede iken yine reset attı. Sorun ne olabilir? Ben güç kaynağı veya ekran kartı olarak düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

1590681813503.png

En son hata raporlarına bakmanızı tavsiye ederim eğer enerjisel bir şey ise Power hataları bol olur bu şekilde güçsel problem olduğunu anlayabilirsiniz.

Demek istediğin bu muydu bilmiyorum ama böyle bir şey buldum olay görüntüleyicisinden. İşe yarar mı bilmiyorum.

RX 580 Gibi PSU sömüren bir ekran kartına göre PSU'nuz yetersiz olarak gözüküyor ama bu problemi son zamanlarda yaşıyor olmanız garip. Net bir tanı koymak zor. OCCT ile güç kaynağınızı test edebilirsiniz.

Dediğinizi yapıp OCCT testinden power testine girdim. Testi başlata tıkladığım an 1 saniye bile geçmeden reset attı.
Normal OCCT testi yerinde sıkıntı yok.
RX 580 gibi PSU sömüren bir ekran kartına göre PSU'nuz yetersiz olarak gözüküyor ama bu problemi son zamanlarda yaşıyor olmanız garip .NET bir tanı koymak zor. OCCT ile güç kaynağınızı test edebilirsiniz.

Aklıma downclock yapmak geldi VRAM Tuning'i 1750 MHz'den 1700MHz'e, clock Speed'in Max Frequency'i % 5 azalttım, Power limiti de % 5 azalttım ve şu anda 5 dakikadır sorunsuz stres testinde. Galiba güç kaynağının yetersiz geldiğinden emin olduk.
Sorun bende diye bağırıyor sanki güç kaynağı, arkadaşın dediği gibi başka bir PSU ile denemekte fayda var.

Farklı 700W'lık güç kaynağı ile denedim hiçbir sorun yok üstüne overclock yaptım yine de sorun çıkmadı maksimum 350 400 TL'ye kadar en az 700W'lık güç kaynağı önerir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı