RX 580 The Evil Within Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Mehmet Gençer

Centipat
SİSTEM;
AMD Ryzen 5 2600 İŞLEMCİ
AMD RX 580 4 GB EKRAN KARTI
16 GB Corsair DDR4 RAM

Arkadaşlar merhaba. Sistemim yukarıda gibidir. The evil within 1 oyununu Steam'den indirdim ve kurdum. Her şey güzel fakat oyun neredeyse oynanamayacak seviyede. Şaka gibi 12 FPS alıyorum. Oyunda 30 FPS kilidi varmış. Ama sistemim bu oyun için yeterince iyi olmasına rağmen 30 FPS bile göremiyorum. 30 FPS razıyım yani. Bu sorunu yeterince araştırdım. Yöntemin birinde steam/oyun sağ tık/özellikler/başlatma seçeneklerini ayarla bölümüne +com_allowconsole 1 yazıp oyunu açıyoruz. Masaüstü bilgisayarlarda ESC'nin altındaki tuşa tıklayıp konsol açıyoruz R_swapinterval -2 yazıyoruz. Yani açılması gerekiyor. Ama ben açamadım. Yok gelmiyor konsol ekranı. Kafayı sıyırmak üzereyim. ( Bu arada bu yöntem 30 FPS kilidini kaldırıyor). Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• The Evil Within 2.12.2020 17_51_51-min.png
    The Evil Within 2.12.2020 17_51_51-min.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 266
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen ezbere yorum yazınca böyle oluyor.

Amd ayarlarında "chill" ayarı vardı açık ise bir de onu kapatıp deneyin. Bu ayar oyuncunun fareyi hareket ettirmediği sahnelerde FPS’yi azaltarak güç tüketimi azaltıyor. belki ondan da kaynaklanıyor olabilir.
O da kapalı. Ayarları ek olarak gönderdim.

Arkadaşlar geliştirilmiş senkronizasyonu açtım düzeldi. Sorun çözüldü ama yine de çok saçma. bu derece fark etmemesi gerekiyordu. ayrıca oyunda 30 fps kildini açmamama rağmen 60 fps alıyorum şu an.

Dosya Ekleri

• Radeon Software 2.12.2020 18_29_54.png
    Radeon Software 2.12.2020 18_29_54.png
    164,8 KB · Görüntüleme: 219

Yeni konular

Geri
Yukarı