RX 580 ve Ryzen 5 2600 Sistem Alınır mı ?

GhettoBeatZ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar alttaki resim de olduğu gibi monitör dahil bir sistem topladım tutar olarak 5.700 TL tuttu sizce alınır mı ? yoksa önerdiğiniz, bu daha iyi dediğiniz parçalar var mı ? Bir de Pulse ekran kartı yerine NİTRO+ tercih etmeli miyim?

5 700.png

Sistem güzel. Monitör olarak Samsung CF390 öneririm. Bence NITRO+ tercih etmelisiniz.

Öneri için teşekkür ederim. Monitörden pek anlamam 75HZ tercih etmeye çalıştım bütçeme yetecek şekilde. Bütçem 5.500-6000TL arası önerdiğiniz monitör 4ms 60hz olarak geçiyor benim tercih ettiğim monitöre göre daha mı iyi oluyor ?

MS farkını anlaman için profesyonel oyuncu olman lazım. FreeSync aktif edilince monitör 72Hz oluyor. Benim dediğim daha iyi çünkü VA panel kullanıyor. Renkleri daha canlı gösteriyor.

hocam teknobiyotik pc sihirbazında 200tl indireme giriyor ikilisi

hocam site de sistemin watt değeri 285 olara gözüküyordu o kadar yüksek psu kullanacağını sanmıyorum
Haklısınız. Muhtemelen yeterli gelecek ama PSU, kasa ve depolama birimleri sistemden sisteme sıkıntısız aktarılabildiği ve uyum sorunu yaşatmadığı için PSU, bazı yükseltmelere imkan tanımalı. Benim de tavsiyem 600 watt PSU'dur. High Power kötü bir marka demiyorum ama diğer markalar ile arasında fark yoksa (Corsair, Aerocool, Cooler Master, Fsp gibi) diğer markayı tercih edin. Kasa ve PSU evladiyeliktir gerçekten. Çok fazla ucuza kaçılmamalıdır. Bir de sonradan hard sisk takviyesi gerekebilir. Oyunların boyutları sürekli artıyor. Xbox One'da 1 Tb bile sürekli sorun çıkarmıştı bana. Ben olsam 240 SSD+1 Tb disk alırdım. Ama bu şahsa kalmış bir durum. Son olarak rx 590 almak çok daha mantıklı geliyor. Hem hatrı sayılır performans farkı hem de 1 tane fazla hediye oyun var. Oyunlar da 300 Tl civarında. Yine sana kalmış.

Haklısınız. Muhtemelen yeterli gelecek ama PSU, kasa ve depolama birimleri sistemden sisteme sıkıntısız aktarılabildiği ve uyum sorunu yaşatmadığı için PSU, bazı yükseltmelere imkan tanımalı. Benim de tavsiyem 600 watt PSU'dur. High Power kötü bir marka demiyorum ama diğer markalar ile arasında fark yoksa (Corsair, Aerocool, Cooler Master, Fsp gibi) diğer markayı tercih edin. Kasa ve PSU evladiyeliktir gerçekten. Çok fazla ucuza kaçılmamalıdır. Bir de sonradan hard sisk takviyesi gerekebilir. Oyunların boyutları sürekli artıyor. Xbox One'da 1 Tb bile sürekli sorun çıkarmıştı bana. Ben olsam 240 SSD+1 Tb disk alırdım. Ama bu şahsa kalmış bir durum. Son olarak rx 590 almak çok daha mantıklı geliyor. Hem hatrı sayılır performans farkı hem de 1 tane fazla hediye oyun var. Oyunlar da 300 Tl civarında. Yine sana kalmış.
Hocam PSU gelen tavsiyeler üzerine 600W değerine yükselteceğim kapasite tavsiyenize gelince, ben single player oyun oynamıyorum oynadığım oyun sayısı da 1 elin 5 parmağını geçmez o yüzden depolama alanında sıkıntı çekmeyeceğimi düşündüğümden tercihimi ssdden yana kullandım hdd kısıp ssdnin kapasitesini yükselttim yani rx 590 kısmında da o tür oyunlar oynamadığım için pek umrumda değil verilen hediye ve bütçem monitör dahil max 6k olduğu için kısabildikçe kısacağım PSUyu High Power yada Aerocool almaya çalışacağım bütçeden dolayı tavsiye için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı