RX 580 vs GTX 1060

GsMasTerElite

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben bugün size bir kart karşılaştırması ile ilgili soru sormak istiyorum. Elimde GTX 1060 ekran kartı var ve ben bu kartı satıp da RX 580 gibi bir kart alsam çok fazla performans kaybı yaşar mıyım acaba? Bu konu hakkında biligilerlinize ihtiyacım var da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben bugün size bir kart karşılaştırması ile ilgili soru sormak istiyorum. Elimde GTX 1060 ekran kartı var ve ben bu kartı satıp da RX 580 gibi bir kart alsam çok fazla performans kaybı yaşar mıyım acaba? Bu konu hakkında biligilerlinize ihtiyacım var da.

En az RX 590,1660 super, Ti, 1070 falan öneririm geçmeye değmez.

Benchmark testlerinde 7-8 puan oynuyor FPS oyunlarında hissetmezsiniz ancak RDR2 GTA 5 tarzı oyunlarda hissedilebilir diye düşünüyorum.

6 GB sürümüyse eğer elinizdeki hiç gerek yok 2. el ile uğraşmaya. Şahsen ben RX570 4 GB kullanıyorum ve memnunum ama sizin durumunuzda olsaydım RX580'e bakmazdım, bir tık daha üst kart olsa değebilirdi ama şu an gerek görmezdim açıkçası.

Bir de şöyle bir durum var GTX 1060 sattığım zaman + olarak elime 1000TL gibi bir para kalıyor RX 580 üstüne sisteme 16 GB RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum yani 1060 satıp RX 580 alırsam bu geçerli.
3GB elimde ki kart.

Bir de şöyle bir durum var GTX 1060 sattığım zaman + olarak elime 1000TL gibi bir para kalıyor RX 580 üstüne sisteme 16 GB RAM takviyesi yapmayı düşünüyorum yani 1060 satıp RX 580 alırsam bu geçerli.

Hocam şu zamanda 580 alması biraz kumar olur. Muhtemelen elindeki 6GB, sattıktan sonra alacağın 4GB olanıdır. Çok da değmez gibi eğer 300-400TL ayırıp direkt RAM alamıyorsan.

Geri
Yukarı