RX 580 WattMan hatası veriyor ve sinyal gidiyor

Burakkck

Centipat
Arkadaşlar, ASUS Dual RX 580 kullanıyorum ve oyun oynarken bir anda ekranım siyahlaşıyor ve sinyal yok hatası veriyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor.
Ve geri bilgisayarı açtıgımda ise WattMan ayarları sıfırlandı diye bir bildirim alıyorum Afterburner'ı açtıgımda.

Core clock (MHz): 1360.
Voltaj ise 950 (mv).
Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
950 voltaj çok az normalde voltajı 1150 olması gerek(core voltajı) 1150yapın hata vermezse yavaş yavaş voltajı düşürebilirsiniz. Bende 1060V Genelde sınır oluyor.

Güç limitini de arttırın.

Hocam, eksik olan Windows güncellemisi varsa yapın. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp, 20.9.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Düzelmezse, UV yapıp deneyin. Kademeli olarak düşürün.

Hocam voltajı nasıl arttırabilirim?
Radeon Ayarları-Performans-Ayarlanıyor
Otomatikten Manuel'e geçin
GPU Ayarlaması Etkinleştirin
Gelişmiş kontrolü
Altta Voltaj kontrolü var Otomatik yazıyor orayı açarsanız manuel olur oradan ayarlayabilirsiniz. Voltaj zaten 1150 ise Güç Limitini arttırın sorun çözülmez ise bu sefer voltaj arttırmanız gerek.

Radeon ayarları-performans-ayarlanıyor
Otomatikten Manuel'e geçin.
GPU ayarlaması etkinleştirin.
Gelişmiş kontrolü.
Altta voltaj kontrolü var otomatik yazıyor orayı açarsanız manuel olur oradan ayarlayabilirsiniz. Voltaj zaten 1150 ise güç limitini arttırın sorun çözülmez ise bu sefer voltaj arttırmanız gerek.

Rehbere göre böyle yaptım ama umarım yanlış bir şey yapmamışımdır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    229,4 KB · Görüntüleme: 39

Yeni konular

Geri
Yukarı