Çözüldü RX 580 WattMan hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hellyeahcuz

Hectopat
Yer
Çanakkale Merkez
Daha fazla  
Meslek
Vodafone Çözüm Ortağı Baz İstasyonu Teknisyeni
Direkt konuya geliyorum anakart işlemci, RAM, PSU, HDD, SSD hepsini değiştirdim hala WattMan hatası alıyorum. Sistemde değiştirmediğim bir şey kalmadı hala WattMan hatası alıyorum. Sorun yazılımsal da değil donanımsal da değil nedir bunun çözümü? Eklemek istediğim bir şey de var PC açılırken en üst köşede ince çizgi şeklinde karakter bozulması oluyor VRAM'ler mi arızalı? Nedir bu kartın sorunu? Ayrıca sabah kalktığımda PC'yi açtım monitöre ekran gelmedi kapattım DP portunun yerini değiştirdim ekran geri geldi eklemek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu kartı atmakla çözdüm, en son ekran kafayı yedi chipseti arızalı gibi bir şey oldu ekranda benim chipsette sorun varmış kartı attım NVIDIA GTX 980 4 GB bir kart alarak sorunu çözdüm Allah sabır versin WattMan hatası alan arkadaşlara. AMD'yi kötülemiyorum asla ama ekran kartını bir daha almayı düşünmem 1 yıllık kartın chipseti arıza veriyor şaka gibi. Ayrıca ASUS markasını çok severim monitör kasa anakart TUF serisi fakat ekran kartı alırken bir daha ASUS tercih etmeyeceğim garanti sistemi zaten kötü gibi geldi.
Arkadaşlar sorunu kartı atmakla çözdüm, en son ekran kafayı yedi chipseti arızalı gibi bir şey oldu ekranda benim chipsette sorun varmış kartı attım NVIDIA GTX 980 4 GB bir kart alarak sorunu çözdüm Allah sabır versin WattMan hatası alan arkadaşlara. AMD'yi kötülemiyorum asla ama ekran kartını bir daha almayı düşünmem 1 yıllık kartın chipseti arıza veriyor şaka gibi. Ayrıca ASUS markasını çok severim monitör kasa anakart TUF serisi fakat ekran kartı alırken bir daha ASUS tercih etmeyeceğim garanti sistemi zaten kötü gibi geldi.

Artı -1 Eksi
Çözüm
İyi yapmışsınız :d ne kadara, hangi modeli aldınız?

EVGA sc GTX 980 4 GB 256bit GDDR5 öncelikle soğutması ef sa ne ve superclocked olduğu için çok performanslı çok beğendim biraz eski bir kart ama gidip de 1650 alamazdım.
İyi yapmışsınız :d ne kadara, hangi modeli aldınız?

Ayrıca Founders Edition modelini çok severim NVIDIA'nın her kartının tasarımı aşırı hoşuma gidiyor aldığım arkadaşta Founders Edition versiyonu da vardı, adam FurMark testini bir açtı 35 saniye de kart 90 dereceye yükseldi öyle söyleyeyim benim kart 60 dereceyi geçmedi. 3500'e aldım.

Bende önceden 3.senelik Sapphire RX 560 vardi 2 GB WattMan hatası veriyordu internet tarayıcıları ayarlar donanım hızlandırma aktifim pasif etmiştim çözülmüş sorun kartı 800 TL sattım MSI 5500 XT 4 GB sıfır aldım Curved monitör aldim şu an WattMan hatası vermiyor takır takır çalışiyor.

EVGA sc GTX 980 4 GB 256bit GDDR5 öncelikle soğutması ef sa ne ve superclocked olduğu için çok performanslı çok beğendim biraz eski bir kart ama gidip de 1650 alamazdım.
İyiymiş EVGA'nın soğutması. Ben de Mart'ta MSI Gaming modelinden aldım, termal macun falan da yeniledim ama ekran kartı bazlı oyunlarda +75 derece. Bu arada evet, ben de aynı şekilde 1650 mi alınır deyip 980 almıştım :d

Bende önceden 3.senelik Sapphire RX 560 vardi 2 GB WattMan hatası veriyordu internet tarayıcıları ayarlar donanım hızlandırma aktifim pasif etmiştim çözülmüş sorun kartı 800 TL sattım MSI 5500 XT 4 GB sıfır aldım Curved monitör aldim şu an WattMan hatası vermiyor takır takır çalışiyor.

İşte şans işi oluyor ustam 1 yıllık kartın chipseti gg olmuş çok garip.
İyiymiş EVGA'nın soğutması. Ben de Mart'ta MSI Gaming modelinden aldım, termal macun falan da yeniledim ama ekran kartı bazlı oyunlarda +75 derece. Bu arada evet, ben de aynı şekilde 1650 mi alınır deyip 980 almıştım :d

Kanka termal macun bende 30dk önce değiştirdim Cooler Master MasterGel Pro V2 kullandım %100 yükte 55 derece :D EVGA'dan vazgeçmem bundan sonra.

Ne zaman MSI kart kullansam soğutma konusunda hep pişman oldum soğutma konusunda bir numara olan bir marka bence EVGA.

Ayrıca Founders Edition modelini çok severim NVIDIA'nın her kartının tasarımı aşırı hoşuma gidiyor aldığım arkadaşta Founders Edition versiyonu da vardı, adam FurMark testini bir açtı 35 saniye de kart 90 dereceye yükseldi öyle söyleyeyim benim kart 60 dereceyi geçmedi. 3500'e aldım.
Hocam sorunun Asusla çok alakalı olduğunu düşünmüyorum, WattMan hatası AMD tarafında neredeyse her kartta alabileceğiniz bir hata. Geçen forumda birinin RX6600 ile WattMan hatası aldığını gördüm. AMD bazı ekran kartlarını çok güzel yapıyor ama ben de dahil çoğu kişi sırd bu hatadan dolayı önyargıyla yaklaşıyor.

İşte şans işi oluyor ustam 1 yıllık kartın chipseti gg olmuş çok garip.

Kanka termal macun bende 30dk önce değiştirdim Cooler Master MasterGel Pro V2 kullandım %100 yükte 55 derece :D EVGA'dan vazgeçmem bundan sonra.

Ne zaman MSI kart kullansam soğutma konusunda hep pişman oldum soğutma konusunda bir numara olan bir marka bence EVGA.

Evet ama NVIDIA da hatalar maalesef mevcut ama forumlarda park gözükmüyor zaten şu an ben kartı almadan önce 1650 Super modeli 3800 bandindaydi 1650 ise şu an 5000 olmuş şaka gibi
Zaten her elektronik ürün 2 yıl bandı garantisinden sonra bozulmaya başlıyor.

Hocam sorunun ASUS'la çok alakalı olduğunu düşünmüyorum, WattMan hatası AMD tarafında neredeyse her kartta alabileceğiniz bir hata. Geçen forumda birinin RX6600 ile WattMan hatası aldığını gördüm. AMD bazı ekran kartlarını çok güzel yapıyor ama ben de dahil çoğu kişi sırd bu hatadan dolayı önyargıyla yaklaşıyor.

Ben bir daha böyle şeylerle uğraşmamak adına NVIDIA geçtim.
Evet ama NVIDIA da hatalar maalesef mevcut ama forumlarda park gözükmüyor zaten şu an ben kartı almadan önce 1650 Super modeli 3800 bandindaydi 1650 ise şu an 5000 olmuş şaka gibi.
Zaten her elektronik ürün 2 yıl bandı garantisinden sonra bozulmaya başlıyor.

1650 Super 4'e alacaktım çakal herif fiyatı 5.5'a çekti.

Yeni konular

Geri
Yukarı