RX 580 Yükteyken Görüntü Gidiyor

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem yüke bindiği zaman görüntü gidiyor, CPU ve GPU fanları son devirde deli gibi dönmeye başlıyor. Önceden de vardı sorun PSU dediler ben de gidip CM MasterWatt 750 Yarı Modüler PSU aldım. Yaklaşık 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum fakat bu sabah yine aynı sorun ile karşılaştım. Bir türlü sorunun sebebini bulamıyorum. Ekran kartını da PSU'yu da sıfır aldım.
Sistem: İ7 6700, Asus Dual RX 580 4GB, CM MasterWatt 750.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem yüke bindiği zaman görüntü gidiyor, CPU ve GPU fanları son devirde deli gibi dönmeye başlıyor. Önceden de vardı sorun PSU dediler ben de gidip CM MasterWatt 750 Yarı Modüler PSU aldım. Yaklaşık 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum fakat bu sabah yine aynı sorun ile karşılaştım. Bir türlü sorunun sebebini bulamıyorum. Ekran kartını da PSU'yu da sıfır aldım.
Sistem: İ7 6700, Asus Dual RX 580 4GB, CM MasterWatt 750.
@Recep Baltaş
@Ali Güngör
Ekran kartını Vatan'dan mı aldınız? Bende de MSI RX 580 var aynı sorunda vardı ve 87 dereceye kadar ısınıyordu servise gönderdim macunu yenilemişler. Ekran kartını taktım bir daha sorunla karşılaşmadım.
Kart güç yüklemesi yapıyor Windows'dan da olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını vatandanmı aldınız ? bendede msi rx 580 var aynı sorunda vardı ve 87 dereceye kadar ısınıyordu servise gönderdim macunu yenilemişler ekran kartını taktım birdaha sorunla karşılaşmadım..
kart güç yüklemesi yapıyor windows danda olabilir
Kartı hepsiburada'dan aldım. En fazla 80 dereceyi görüyor. Fanları %70'te kullanınca da 73-74 derecede çalışıyor. Eve geçince Bios güncelleyip temiz bir Win kurulumu yapacağım. Umarım işe yarar.

Sanırsam Bios güncelleyerek ve temiz bir Win 10 1903 kurulumu yaparak sorunumu çözdüm. Sadece ETS 2 ve MSI Kombuster ile test etme imkanı bulabildim. Yarın sistemi iyice zorlamak adına BF5'te test edeceğim. ETS 2 de her şey en yüksekte, kenar yumuşatma vs. her türlü ayar açık ve ölçek 300 iken ortalama 50FPS verdi. Arada bir de akıcılığı kayboluyor oyunun. Birde MSI kombusterde önceden 88FPS veren kart şuan 74FPS veriyor. İnşAllah bir sıkıntı çıkmaz.

Görüntü gidince oyun müziği devam ediyor muydu arkadan? Bende de aynı problem var. Bazen PC hiç açmıyordu.

Çözebildiniz mi acaba? Aynı problem bende de var rx 590 kullanıyorum.

Benim kart hiç görüntü vermiyor şu an. Arkadaşım sayesinde test imkanı buldum. PSU işlemci ekran kartı saglam. Geriye RAM ve anakart kaldı.

Durum nedir acaba çözebilen var mı proble mi?
Bende de aynı sorunun benzeri yaşanıyor şu anda, normal kullanımda hiçbir problem yok ne zaman oyuna girsem ekran kartı fanları tam güçte çalışmaya başlıyor ve görüntü gidiyor reset atmadan bilgisayarı kullanamıyorum işlem yapamıyorum, reset attıktan sonra ise saatlerce kullansamda sorun olmuyor. Ekran kartı GTX1660 Ti mini

Durum nedir acaba çözebilen var mı proble mi?
Bende de aynı sorunun benzeri yaşanıyor şu anda, normal kullanımda hiçbir problem yok ne zaman oyuna girsem ekran kartı fanları tam güçte çalışmaya başlıyor ve görüntü gidiyor reset atmadan bilgisayarı kullanamıyorum işlem yapamıyorum, reset attıktan sonra ise saatlerce kullansamda sorun olmuyor. Ekran kartı GTX1660 Ti mini
Herhangi bir dönüştürücü kullanıyor musun monitörde? Reset atması genelde PSUnun yetersizliğinden olur ama bilemiyorum

Geri
Yukarı