RX 580'de oyunlarda uzaktaki nesnelerin titremesi

Eymen202

Femtopat
Daha fazla  
Oyun oynarken uzaktaki nesnelerin titremesi, tırtıklanması. Yakından bakıldığında hiçbir sorun yok. 3 hafta önce olmaya başladı. Herhalde sorunun ismi texture shimmering diye duydum. Çözümünü veya nasıl azaltacağımı bilen lütfen yazsın. Sorun hakkında bir şeyler bilen veya düşünen yazsın. Sistemim RX 580 8 GB ekran kartı. Intel i3 10.nesil işlemci. 8 GB RAM. 240 GB SSD. Monitör 1080p 144Hz.

Bütün oyunlarda mı oluyor? Farklı API ile denediniz mi?

Bazı ayarlar görüntüyü iyileştirebilir ama tam bir çözümü yok. Şu konuya bir bak istersen: Çözüm: Texture Shimmering Sorunu
Ben elektrikten kaynaklandığını düşünüyorum uzun zamandır.
Azalmadı. Bence yazılımsal. Çünkü başka yerlerde denedik.Psu da sıkıntı yok baktırdık.3 hafta önce Gta 5 de grafik ayarları ile oynadım sonra bu sıkıntı çıktı. Gta 5 sildim. Şimdi bütün oyunlar böyle.

1 yıl oldu neredeyse bu sorunu yaşıyorum. Daha önceden 5 - 6 yıl önce başıma gelmişti birkaç ay sonra düzelmişti. Ya elektrikten ya da donanımsal bir sıkıntı var. Onlarca kez format attım, denemediğim ayar kalmadı. Hiçbiri sorunu çözmüyor. Ama 1 yıl öncesi ve şimdiyi karşılaştırdığımda zamanla ya sorun azaldı ya da ben dikkat etmemeye başladım.
Sorunu yaşayan kişilerin olduğu Discord sunucusu: Join the JaggedLife Discord Server!

Yeni konular

Geri
Yukarı