RX 580'e Kasa önerisi

Toplamda Kasa Güç Kaynağı ve HDD için 700 TL bütçem kaldı o yüzden böyle bazı şeylerden kısmaya çalışıyorum. Bu kasayı alırsam,o güç kaynağıyla birlikte toplam bütçeme ulaşmış oluyorum. HDD için para kalmıyor.

Eger Ssd almissaniz onunla idare edebilirsiniz bir kac ay. Hdd'yi de sonra alirsiniz. Veya elinizdeki bilgisayarin Hdd'sini kullanabilirsiniz.

Eger Ssd almissaniz onunla idare edebilirsiniz bir kac ay. Hdd'yi de sonra alirsiniz. Veya elinizdeki bilgisayarin Hdd'sini kullanabilirsiniz.
Ne yazık ki şu anda elimde SSD yok. Diğer bilgisayarımdaki ise eski ve kullanışsız. HDD Almaktan başka çarem yok gibi. Bu arada kasadaki psu zm600-le, sanırım aldığım kasa benim sistemim için yeterli ?

Vatan dışında başka bir yerden alma şansın yok mu ? HDD, Kasa ve güç kaynağı için toplam bütçe 700 lira mı şimdi ?

İkiside Zalman Z3 ve beraberinde gelen güç kaynağından daha kaliteli parçalardır:

Corsair Carbide SPEC-03 Kırmızı Ledli Mid Tower

AEROCOOL KCAS 600W 80+ Bronze Aktif PFC Power Supply

Corsair Carbide serileri güzel kasalardır. PSU konusunda da sağlamlık markayla falan olmuyor. Bronze-Silver-Gold-Platinum-Titanium gibi sertifikalarla oluyor. Bu sertifikalar bildiğim kadarıyla PSU'nun ömrünü belirliyor. 80+, 85+, 90+ gibi ifadelerse verimliliğini belirliyor. Yani bu değerler ne kadar az olursa o kadar fazla elektrik faturası gibi birşey de denebilir. Thermaltake'in şehir isimlerini verdiği serileri var, fiyatları da güzel, Nanokatalogda vardı, oraya bir bak istersen...

Kasa tamamen bir tercih bence. Bütçe kısıtlı olunca da çok fazla seçenek bulamıyorsun. Corsair güzel, o olur, çok da güzel olur.

Ben de 700TL lik bütçeye şunları önereyim :

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi - PSU

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi - Kasa

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi - HDD

Corsair Carbide serileri güzel kasalardır. PSU konusunda da sağlamlık markayla falan olmuyor. Bronze-Silver-Gold-Platinum-Titanium gibi sertifikalarla oluyor. Bu sertifikalar bildiğim kadarıyla PSU'nun ömrünü belirliyor. 80+, 85+, 90+ gibi ifadelerse verimliliğini belirliyor. Yani bu değerler ne kadar az olursa o kadar fazla elektrik faturası gibi birşey de denebilir. Thermaltake'in şehir isimlerini verdiği serileri var, fiyatları da güzel, Nanokatalogda vardı, oraya bir bak istersen...

Kasa tamamen bir tercih bence. Bütçe kısıtlı olunca da çok fazla seçenek bulamıyorsun. Corsair güzel, o olur, çok da güzel olur.

Ben de 700TL lik bütçeye şunları önereyim :

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi - PSU

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi - Kasa

Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi - HDD

Bilgisayarımın parçalarının bir çoğunu nanakatalogdan sipariş ettim. Fakat kalan parçalarda çok bir kalite farkı yoksa eğer şehrimdeki şubesinden almak benim için daha iyi olur. Daha önce önerilen bu Psu'lu kasayı inceledim 80+plus var. Sizce yeterli olur mu ?
CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-01 80PLUS 600W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA

Peki, alınabilir o zaman.

Bilgisayarımın parçalarının bir çoğunu nanakatalogdan sipariş ettim. Fakat kalan parçalarda çok bir kalite farkı yoksa eğer şehrimdeki şubesinden almak benim için daha iyi olur. Daha önce önerilen bu Psu'lu kasayı inceledim 80+plus var. Sizce yeterli olur mu ?
CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-01 80PLUS 600W KIRMIZI FANLI MidT ATX KASA
Bu hem kasa olarak hem güç kaynağı olarak daha iyi.

Kaliteli güç kaynağı kullanılan kasalar da var. Ancak ihtiyaca yönelik ve kalite standardının yüksek tutulması için harici alınması daha doğru olur.

Örneğin Z3 Plus'ın 600W'lık versiyonunda Zalman LE 600 PSU kullanılıyor. Bu PSU, SSD bozmasıyla ünlü. Bir firmadaki fiyatı 418 TL. Aynı firmadan boş Z3 Plus'ı 211 TL'ye alabiliyoruz. Yanına da örnek olarak 270 TL olan CM MasterWatt Lite 600 PSU koyalım. Toplam fiyat 481 TL oldu. Yani sadece 63 TL fark var.

Sistem toplarken de üçe beşe bakılmayıp, PSU gibi önemli bir bileşen için ufak fiyat farkları göze alınmalıdır.
Yani, durum bu :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı