RX 580'li, monitörlü full sistem toplama

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RX 580'li, monitörlü, klavye ve mouseli, kulaklıklı full bir sistem toplamak istiyorum. SSD ve HDD bulunması lazım, 1 TB HDD + 240 GB SSD düşünüyorum. Teknobiyotik sitesinde araştırma yaptım ve en mantıklı seçim Teknobiyotik'in 2999 TL'lik e1.5 sistemine 1 TB HDD + klavye mouse set + kulaklık + LG 21.5' 1MS 75Hz FreeSync monitör eklemesiyle oluşan 3912 TL'lik sistem gibi duruyor. Belirttiğim kriterlerde bir sistem toplamak ve taksitle satın almak istiyorum. Bu kriterlerde en ucuz ve en mantıklı sistem nasıl toplanabilir? Sizin görüşlerinizi almak istiyorum. Diğer sitelerden de olabilir, site güvenilirse sıkıntı yok. Şimdiden teşekkürler. Sunacağınız sistem üzerinde ekleme-çıkarma da yapabilirsiniz. Ben kendi araştırmalarımla böyle bir sistem oluşturdum. Fiyat/performans açısından daha başarılı tavsiyelerinizi bekliyorum. Üzerine ekleme yaparak 3912 TL'lik sistem oluşturduğum sistemin ilk halinin videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üzerine ekleme yaptığım sistemin ham 2999 TL'lik halinin linki: Teknobiyotik E1,5 AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz, RX580 8GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirli bir bütçem yok. 3800-3900 arası gibi düşünüyorum. Ne kadar ucuza alabilirsem öyle almak istiyorum. Dediğim gibi 3912 TL'ye bir sistem ayarladım, 3900 TL'yi aşmamak istiyorum. Bu fiyat aralığında topladığım sistemden daha iyi bir sistem ayarlanabilir mi? Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Maksimum 3900 TL diyelim.
Hocam bahsettiğim sistemde R5 1600 ve RX 580 var. Siz de R5 1600 ve RX 580 kullanıyorsunuz. Darboğaz ile ilgili sorun yaşıyor musunuz, işlemci ve ekran kartı hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim?

Son düzenleme:
Belirli bir bütçem yok. 3800-3900 arası gibi düşünüyorum. Ne kadar ucuza alabilirsem öyle almak istiyorum. Dediğim gibi 3912 TL'ye bir sistem ayarladım, 3900 TL'yi aşmamak istiyorum. Bu fiyat aralığında topladığım sistemden daha iyi bir sistem ayarlanabilir mi? Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Maksimum 3900 TL diyelim.

Hocam bahsettiğim sistemde R5 1600 ve RX 580 var. Siz de R5 1600 ve RX 580 kullanıyorsunuz. Darboğaz ile ilgili sorun yaşıyor musunuz, işlemci ve ekran kartı hakkındaki yorumunuzu alabilir miyim?
Hiç bir şekilde darboğaz vs. yaşamadım. Hatta kayıt Ryzen 5 1600 ile video kayıtları alıyorum. O halde bile darboğaz yaşatmadı.

Hiç bir şekilde darboğaz vs. yaşamadım. Hatta kayıt Ryzen 5 1600 ile video kayıtları alıyorum. O halde bile darboğaz yaşatmadı.
Şöyle bir sistem buldum: https://www.incehesap.com/webtekno-silve...ati-42947/
Bu sisteme LG 21.5'' 1ms 75hz freesync 1080p monitör ekleyince fiyat 3829 TL yapıyor. Üstüne DARK marka klavye mouse ve kulaklık eklediğimde yaklaşık 3950 TL'ye R5 2600 + RX 580'li monitörlü full bir sistem toplamış oluyorum. Bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen en mantıklısı bu diye düşünüyorum. 4 GB olması sıkıntı çıkarır mı? Genel olarak düşüncenizi alabilir miyim?

Şöyle bir sistem buldum: https://www.incehesap.com/webtekno-silve...ati-42947/
Bu sisteme LG 21.5'' 1ms 75hz freesync 1080p monitör ekleyince fiyat 3829 TL yapıyor. Üstüne DARK marka klavye mouse ve kulaklık eklediğimde yaklaşık 3950 TL'ye R5 2600 + RX 580'li monitörlü full bir sistem toplamış oluyorum. Bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen en mantıklısı bu diye düşünüyorum. 4 GB olması sıkıntı çıkarır mı? Genel olarak düşüncenizi alabilir miyim?
Bence o sisteme 144 Hz bir ekran alınması gerek. Üstteki E1.5'i alın üstüne de 144 Hz ekran alıp 4000 TL vermek daha mantıklı. E1.5 alırken kasayı ve anakartı da B450 olarak değiştirin.
Bir de Ryzen 5 1600 ile Ryzen 5 2600 arasında çok ciddi bir fark yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı