RX 590 sürücü yüklerken "The version of Radeon Software you have launched is not compatible" hatası

kayrayilman

Hectopat
Makaleler
2
RAM
xpg d41 8x2
SSD veya HDD modeli
s40 g 512 gb
Ekran kartı
Sapphire amd rx 590 8 gb
Anakart
msi gaming plus b450
İşlemci
ryzen 3600 4.3 ghZ
Böyle bir sorun alıyorum, Windows Update driver güncellemesini kapatıp, DDU driveri tamamen silip yüklememe rağmen bu hatayı alıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 50
Adrenalin 22.5.1 recommended (WHQL) versiyonuydu. Geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Arkadaşlar hiçbir sorun yokken adrenalin 22.5.1 recommended (WHQL) versiyonu kuruluyken bir anda ekran siyah oldu ve bu sorun başladı. Sebebini anlamış da değilim hiçbir sorun yaşamaıdm daha öncesinde bu ekran kartımla uzun süredir de kullanıyorum.

• Enhanced Sync, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah ekranın oluşmasına neden olabilir? Enhanced Sync etkinken sorun yaşayan kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
Ayarlardan gelişmiş senkronizasyon'u kapatarak dener misiniz?

AMD ekran kartı almayın aldırtmayın. Elimde RX 570 vardı no Signal hatası alıyordum ne yapsam çözemedim. AMD çöptür nokta.

• Enhanced Sync, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah ekranın oluşmasına neden olabilir? Enhanced Sync etkinken sorun yaşayan kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
Ayarlardan gelişmiş senkronizasyon'u kapatarak dener misiniz?

Direk ayarları, driverın ekranını açamıyorum. Attığım fotoğraftaki hatayı veriyor.

AMD ekran kartı almayın aldırtmayın. Elimde RX 570 vardı no Signal hatası alıyordum ne yapsam çözemedim. AMD çöptür nokta.

Boş yere polemik yapmayın lütfen, kaç yıldır kullanıyorum hiçbir sorununu görmedim.

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Anlattığın sorunları çözdüm. Birincisi aldığın siyah ekranların sebebi kullandığın tarayıcıların donanım hızlandırmasından kaynaklanıyor. Chrome da veya Edge de vs. donanım hızlandırmayı kapatabilirsin. Sorun düzeliyor.

Adrenalin uyarısı ise sen WHQL sürümünü kurduğunda Windows otomatik Update yaparak son optimal olan sürümü kuruyor. Böylece AMD software ile Windows'un kurduğu sürücü eşleşmiyor. Sonucunda uyarı veriyor. Bunun için DDU ile güvenli modda sürücüyü silip tekrar WHQL sürümünü yükle. Ardından aygıt yöneticisinde cihaz ayarları yüklemeyi devre dışı bırakman gerekiyor ki Windows otomatik güncelleme yapmasın.

Bende aynı sorunu yaşıyordum. Anlattığın sorunları çözdüm. Birincisi aldığın siyah ekranların sebebi kullandığın tarayıcıların donanım hızlandırmasından kaynaklanıyor. Chrome da veya Edge de vs. donanım hızlandırmayı kapatabilirsin. Sorun düzeliyor.

Adrenalin uyarısı ise sen WHQL sürümünü kurduğunda Windows otomatik Update yaparak son optimal olan sürümü kuruyor. Böylece AMD software ile Windows'un kurduğu sürücü eşleşmiyor. Sonucunda uyarı veriyor. Bunun için DDU ile güvenli modda sürücüyü silip tekrar WHQL sürümünü yükle. Ardından aygıt yöneticisinde cihaz ayarları yüklemeyi devre dışı bırakman gerekiyor ki Windows otomatik güncelleme yapmasın.

Aygıt yükleme ayarları zaten hayır da ve dediğinizi kaç kere yaptım halen aynı sonuç.

Yeni konular

Geri
Yukarı