RX 590 karta OC yapılmalı mı?

D-dostum bu riskli diyenler neye dayanarak diyor? Maksimum bir kere mavi ekran yer. Radeon Software ayarları sıfırlar, denemekten zarar gelmez. Tecrübesi olmayanlar neden bilmedikleri hakkında yorum yapmıyor?

Hocam ben mi yanlış biliyorum yoksa düşük ayarlarda o kart için az bir değer mi bu?
oyuna 9. sezonunda başladımo zamanda low-orta arası ayarlarda oynamaktaydım ve FPSim 100 ün altına çok nadir düşerdi ve hiç şey FPS düşüşünü hissetmezdim fakat şuan sezon 11 de ve tüm ayarları en düşüğe çekmeme rağman mapte bulunduğum kısıma göre 60 FPS bile görebiliyorum
destekleri için tüm arkadaşlara teşekkür ederim
Ekran kartının zarar görme ihtimali var. Furmark yap bakalım.
merhaba funmarkta kaç dakika sınamalıyım ve sıcaklık değeri kaçın üstüne çıkarsa OC yapmamam anlamına gelmekte ?

oyuna 9. sezonunda başladımo zamanda low-orta arası ayarlarda oynamaktaydım ve FPSim 100 ün altına çok nadir düşerdi ve hiç şey FPS düşüşünü hissetmezdim fakat şuan sezon 11 de ve tüm ayarları en düşüğe çekmeme rağman mapte bulunduğum kısıma göre 60 FPS bile görebiliyorum
destekleri için tüm arkadaşlara teşekkür ederim

merhaba funmarkta kaç dakika sınamalıyım ve sıcaklık değeri kaçın üstüne çıkarsa OC yapmamam anlamına gelmekte ?

15 dakika yetecektir. O kart 80 dereceyi görür diye düşünüyorum. Zaten o dereceleri görürse bulaşma OC işine.

Voltaj vermediğinden ısınma öyle fazla olmaz hatta belki 5 derece anca oynar. Gerekirse manuel fan ayarı da yaparsın ama ısınmaz bile. Az az arttırarak ekranın bozulduğu yere kadar gel, daha sonra -5 şeklinde düşürerek en iyi yeri bul kaydet.
Benim sadece demek istediğim attığın taş ürküttüğün kuşa değmiyor. İşlemcideki gibi bir performans artışı beklenemez minimum riskler taşıyacak düzeydeki overclocklarda ekran kartlarında performans yüzde 5 bile artmıyor yani değmez.
Değer. 960 ile +140 core/450 memory ile 10 FPS'den fazla arttırdım. Bu kartların yeteneği daha da fazla. 590 güzel bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı