RX 590 R5 2600 sistem görüntü gidiyor

ermanvarli

Centipat
Daha fazla  
Son 3 aydır videodaki sorunu yaşıyorum. Klavye fare ışıkları gidiyor ve monitörde siyah ekran oluyor ama ışığı yanık ve ekran kartının da ışığı yanıp sönüyor. Düzeltmek için bir şey yapmama gerek kalmıyor, PC'yi kapatıp açıyorum ve bir şey olmamış gibi devam ediyorum.

Sorun yük altındayken veya değilken fark etmiyor rastgele bir anda (haftada 1, bazen 2 haftada 1) oluyor hatta daha çok yük altında değilken oluyor.

Bilgisayarcıya götürdüm ancak 3 gün boyunca günde 12 saat çalıştırmasına rağmen sorunla karşı karşıya gelmedi ben de aldım PC'yi getirdim eve ki bugün yine karşılaştım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Daha önce karşılaşan varsa bu sorunu nasıl çözdüğünü çok merak ediyorum. İyi günler

Streamable Video

• Gigabyte Radeon RX590
  • 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4
  • Gigabyte B450M S2H 3200MHz
  • AMD Ryzen 5 2600
  • Adata 240GB SU630 3D NAND SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
  • Cooler Master 600W 80+ PSU
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0 7200RPM 64MB 210Mb/s okuma hard disk

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı yazılımımda frekans hızı birim olarak değil yüzdelik olarak kısılıyor maksimum frekans 1545 görüyor bende -%1 kıstım oda 15.45 e tekabül ediyor. AAA oyundan kastınızı anlamadım
the witcher 3 indirdim yeniden oynayacağım bu o sınıfın içine girer mi ? ve yeniden hatırlatmak isterim sorun çoğunlukla bilgisayar boştayken oluyor (youtube,google vs.)
Son 3 aydır videodaki sorunu yaşıyorum. Klavye fare ışıkları gidiyor ve monitörde siyah ekran oluyor ama ışığı yanık ve ekran kartının da ışığı yanıp sönüyor. Düzeltmek için bir şey yapmama gerek kalmıyor, PC'yi kapatıp açıyorum ve bir şey olmamış gibi devam ediyorum.

Sorun yük altındayken veya değilken fark etmiyor rastgele bir anda (haftada 1, bazen 2 haftada 1) oluyor hatta daha çok yük altında değilken oluyor.

Bilgisayarcıya götürdüm ancak 3 gün boyunca günde 12 saat çalıştırmasına rağmen sorunla karşı karşıya gelmedi ben de aldım PC'yi getirdim eve ki bugün yine karşılaştım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Daha önce karşılaşan varsa bu sorunu nasıl çözdüğünü çok merak ediyorum. İyi günler

Streamable Video

• Gigabyte Radeon RX590
  • 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4
  • Gigabyte B450M S2H 3200MHz
  • AMD Ryzen 5 2600
  • Adata 240GB SU630 3D NAND SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
  • Cooler Master 600W 80+ PSU
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0 7200RPM 64MB 210Mb/s okuma hard disk
Bunu detayı eklemeyi unuttum. Sorun bundan 3 ay önce ekran kartımı temizlemek için güç kablosunu çıkarmaya çalışmamdan sonra karşıma çıktı (güç kablosu sıkışmıştı bende biraz kaba güç kullandım). Ancak güç kablosunda ve ekran kartının güç girişinde gözle görünür bir sıkıntıyı bende bilgisayarcıda göremedi.

Son düzenleme:
Witcher 3'de deneyebilirsiniz. Gelişmiş frekans ayarlarından manuel olarak girebilmeniz gerekiyor aslında. Çünkü çözüm önerisi olan kısım maksimum frekansı 15-20 MHz kısmaktan geçiyor.

Örnek ekran görüntüsü;

Radeon.png

Sorun bundan 3 ay önce ekran kartımı temizlemek için güç kablosunu çıkarmaya çalışmamdan sonra karşıma çıktı (güç kablosu sıkışmıştı bende biraz kaba güç kullandım).
Sorununuzun bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Witcher 3'de deneyebilirsiniz. Gelişmiş frekans ayarlarından manuel olarak girebilmeniz gerekiyor aslında. Çünkü çözüm önerisi olan kısım maksimum frekansı 15-20 MHz kısmaktan geçiyor.

Örnek ekran görüntüsü;

Eki Görüntüle 1233189

Sorununuzun bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
1638635381494.png

1545'i 1530 olarak değiştirdim. Diğerlerinde aynı işlemi uygulamalı mıyım? Dediğim gibi sorunla hafta 1 ancak görüyorsam görüyorum sonuç için biraz beklememiz gerekecek. Öneri için teşekkürler. İyi akşamlar

Aynı sorunu yaşıyorum. Frekans düşürmek sorunu çözdü mü?
Lanet olsun, bir daha AMD ekran kartı almayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı