RX 590 sistemde oyunlar siyah ekran veriyor

steelbex11

Femtopat
Daha fazla  
AMD Radeon RX 590 ekran kartını kullanıyorum. En son güncellemesini yaptıktan sonra oyunlara giriş yaptıktan sonra ( LoL CS:GO GTA 5) 5 10 dakika sonrasında siyah ekran verip PC'yi kapatmam gerekiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

RAM'lerinizin slotunu değiştirip deneyin. Ek olarak en son güncelleme değil de recommended WHQL sürümü indirin. Optional betada olduğu için sıkıntı yaratabilir.

Hocam, mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp, 20.9.1 olan WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Düzelmezse, UV yapıp deneyin.

Ben buna yazılımsal demem açıkçası. WattMan hatası daha çok donanımsal bir sorun. Ekran kartı cevap vermeyi kestiği zaman bu hata ortaya çıkmakta. Bunun sebebi gördüğüm kadarıyla Sapphire gibi üreticilerin kartlarını fütursuzca overclock etmesi.

Çözüm önerim? GPU frekansını 100 MHz aşağıya çekin. Ya da biraz voltajı artırın. Özetle, GPU'yu daha kararlı çalışacak hale getirin.

Bu hatanın eski adı AMD sürücüsü yanıt vermeyi kesti idi. Şimdi sürücüler güncellenince adı WattMan oldu. Sorun aynı, hata farklı...

Recep hocam böyle demiş. Bunu da deneyebilirsiniz.

AMD Radeon RX 590 ekran kartını kullanıyorum. En son güncellemesini yaptıktan sonra oyunlara giriş yaptıktan sonra ( LoL CS:GO GTA 5) 5 10 dakika sonrasında siyah ekran verip PC'yi kapatmam gerekiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Burada soruna dair çözümümü de anlattım. Çözüldüğünde çözüldü yaz güzel kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı