RX 590'a Overclock Yapılmalı mı?

Nahz

Kilopat
Sistemi alalı 2 gün oluyor, Sapphire Trixx ayarlarından baktığımda;

• GPU Clock - 1560MHz
  • Memory Clock - 2100MHz
  • VDDC Offset - 0MV

Olarak gösteriyor, Overlock yapmalı mıyım? Yoksa bu ayarlar iyi mi performans için? Ekran Kartı Sapphire RX590 Nitro Special Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi alalı 2 gün oluyor, Sapphire Trixx ayarlarından baktığımda;

• GPU Clock - 1560MHz
  • Memory Clock - 2100MHz
  • VDDC Offset - 0MV

Olarak gösteriyor, Overlock yapmalı mıyım? Yoksa bu ayarlar iyi mi performans için? Ekran Kartı Sapphire RX590 Nitro Special Edition.
Hocam merhaba. Bende 1 hafta öncesinde RX590 aldım. OC yapmanı gerektirecek bir kart değil aslında yüksek ayarlarda neredeyse tüm oyunları akıcı bir şekilde oynarsın. OC yapsanda çok aman aman bir performans bekleme biraz fark yaratabilir sadece. Güle güle kullanın 👍🏻

Sisteminizin ömrü dolmak üzeredir ve yeni çıkan bir oyunu 25-30 FPS aralığında ancak oynayabiliyorsunuzdur. OC yaparsınız ve oynanabilir minumum akıcılık değeri olan +30 FPS değerleri elde edersiniz. OC mantığı bence bu olmalıdır. Yeni sistemlerde OC yapmak çok da mantıklı bir iş değil. Hobi olarak yapılabilir.

OC konusunda çok tecrübeli değilim ancak bende aynı karta sahibim, Oc yapmayı denedim ve furmark testinde 10 fps fazla almayı başardım. Ancak anlamadığım nokta aynı OC ayarlarıyla oyuna girdiğimde sadece 2 fps fazla alabiliyorum.Çok mükemmel bir OC yapabildiğimi düşünmüyorum fakat neden furmakta 10 fps oyunda 2 fps fark etti anlamadım..

Son düzenleme:
Overclock yapmana gerek yok. Götürüsü getirisinden fazla olacaktır. Opsiyonel olarak daha serin ve sessiz çalışması için voltajı düşürebilirsin. Bunun dışında herhangi bir ayar yapmana gerek yok.
@Helloxcof FPS olarak karşılaştırmak yerine yüzde olarak karşılaştır. 40 FPS'ten 60'a çıkmakla 240 FPS'ten 260'a çıkmak aynı değil.

Geri
Yukarı