Çözüldü RX 590'a yanlış BIOS yükleme sonucu ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

s7eve7n

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Bugün BIOS guncellemesi yaparken ekran kartima dalginlikla yanlış BIOS yukledim. Şu an bilgisayar açılmıyor. Onboard ekran da yok, hiç görüntü alamıyorum. Eski BIOS'u yedeklemistim ama masaustune gelmediğinden duzeltemiyorum. Yanina baska bir ekran karti takip goruntu almayi denedim ama onu da beceremedim. Yardimci olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Anakart MSI B450 GAMING Plus 3466MHz.
Ekran karti Gigabyte RX 590.

Merhaba arkadaşlar. Bugün BIOS guncellemesi yaparken ekran kartima dalginlikla yanlış BIOS yukledim. Şu an bilgisayar açılmıyor. Onboard ekran da yok, hiç görüntü alamıyorum. Eski BIOS'u yedeklemistim ama masaustune gelmediğinden duzeltemiyorum. Yanina baska bir ekran karti takip goruntu almayi denedim ama onu da beceremedim. Yardimci olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Anakart MSI B450 GAMING Plus 3466MHz.
Ekran karti Gigabyte RX 590.
Sizin adınıza üzüldüm. Neyse biraz pahalıya patladı ama RX590 gibi üst seviye bir karta bios güncellenmemesi gerektiğini öğrenmiş oldunuz. Bende zamanında iki kartımı haşat etmiştim bu yüzden. Hem bu işlem zerre performans arttırmayan ve hiçbir işe yaramayan bir işlem.
Kartın orjinal biosunu kaydettiyseniz veya Techpowerup sitesinden uygun biosu bulup tekrar flaslamaya çalışabilirsiniz. Ben bozulan kartlarımı çalışan bios ile flashlamama rağmen düzelmemişti. Garanti kapsamına giriyormu bilmiyorum. Giriyorsa hiç uğraşmayıp göndermek en iyi bana kalırsa.

Benim de başıma geldi ve garantiye gönderdim. Sonuç olarak kartı onlar da yapamadı ve sıfır kart gönderdiler. Ekran kartını takıp görüntüyü anakarttaki girişten almayı dene. USB'ye ATI Flash yazdırıp BIOS yüklemeyi deneyebilirsin. Umarım hallolur. Şu bağlantı da yardımcı olabilir;

ATIFlash

Benim de başıma geldi ve garantiye gönderdim. Sonuç olarak kartı onlar da yapamadı ve sıfır kart gönderdiler. Ekran kartını takıp görüntüyü anakarttaki girişten almayı dene. USB'ye ATI Flash yazdırıp BIOS yüklemeyi deneyebilirsin. Umarım hallolur. Şu bağlantı da yardımcı olabilir;

ATIFlash
Yalniz bende spu islemci yok. Anakarttaki girişten goruntu almam mümkün değil

Yalniz bende spu islemci yok. Anakarttaki girişten goruntu almam mümkün değil
O zaman çift ekran kartı slotlu anakarta 1. slota çalışan kartı 2.slota bozulan kartı takıp yapmalısınız. USB'ye dosyaları yazdırıp boot edip DOS ekranında ilk ekran kartının ID numarasını not ettikten sonra 2. kartı da takıp onun ID numarasına BIOS yazmalısınız. Biraz zahmetli ve zor biliyorum.

O zaman çift ekran kartı slotlu anakarta 1. slota çalışan kartı 2.slota bozulan kartı takıp yapmalısınız. USB'ye dosyaları yazdırıp boot edip DOS ekranında ilk ekran kartının ID numarasını not ettikten sonra 2. kartı da takıp onun ID numarasına BIOS yazmalısınız. Biraz zahmetli ve zor biliyorum.
Ati flashda dosyalarim var hersey hazır. Eski bi ekran karti bulmustum ama ikisini calistiramadim. Sanirim biosdan bi ayar yapmak gerekiyormuş.

Sadece sağlam kart takılı iken Windows otomatik sürücü yüklemesini devre dışı bırakın DDU ile bozuk kartı silin. Öyle açmayı deneyin sistemi sağlam karta bağlı iken. (bozuk olanda takılı olacak olmazsa yerlerini değiştirin.)
Hala olmuyorsa sistemden bir şeyler çıkarın belki PSU yetmiyordur ya da BIOS üzerinde bir ayarınız yanlıştır. Daha olmadıysa bilgisayarcıya verin 1 hafta içinde BIOS atsın. Garantiniz sizde kalır en azından. Şimdi aklıma geldide sistemi normal olarak açmayın. Güvenli modda açın. Sağlam kart takılı iken Shift + Yeniden başlat basın. Windows + R msconfig.exe yazıp entere basın. Önyükleme sekmesine geçin güvenli önyüklemeyi seçin. Uygula, tamam'a basın. İşiniz bitince aynı şekilde güvenli önyükleme tikini kaldırın. Video kartını kullanmayacağınız için siyah ekran vermemesi lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı