RX 590'dan 5500XT ya da 1650S'e geçmek mantıklı mı?

Alp Demir

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba, 13 aylık RX 590 kartımı 3100 liraya sattım. Onun yerine yerine GTX 1650 SUPER ya da RX 5500XT almayı düşünüyorum. Satmanın nedeni performans değil; yazılım sorunları, TDP değeri (190W), ısınma problemi ve coil whine (bobin sesi) sorunuydu. Kısacası memnun olmadığım için sattım.
Günümüzde 4GB VRAM sizce yeterli mi? Performans açısından çok kayıp olmayacak çünkü sattığım parayla belleğimi 16 GB'a yükseleceği ve kalan parayla M.2 SSD alacağım. Sizce yaptığım değişiklik mantıklı mı?

Oynadığım oyunlar GTA5, PUBG, LOL, Valorant.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 13 aylık RX 590 kartımı 3100 liraya sattım. Onun yerine yerine GTX 1650 Super ya da RX 5500XT almayı düşünüyorum. Satmanın nedeni performans değil; yazılım sorunları, TDP değeri (190W), ısınma problemi ve coil whine (bobin sesi) sorunuydu. Kısacası memnun olmadığım için sattım.
Günümüzde 4 GB VRAM sizce yeterli mi? Performans açısından çok kayıp olmayacak çünkü sattığım parayla belleğimi 16 GB'a yükseleceği ve kalan parayla M.2 SSD alacağım. Sizce yaptığım değişiklik mantıklı mı?

Oynadığım oyunlar GTA 5, PUBG, LoL, Valorant.

5500XT 8 GB olabilir beilki ama 1650S geçmek çok saçma olur.

Bir karttan diğerine geçmek gibi bir durum yok, zaten elinde artık öyle bir kart yok belli ki. Piyasada 4 GB VRAM üzeri kartlar ya bulunmuyor ya da saçma pahalı durumda. Koşullar böyle olunca bu kartlar tercih edilir, neden edilmesin. :)

Şu videoda 5500 XT 4 GB kullanılmış eski sürücüleri olmasına rağmen 590'ı aratmıyor. 8 GB olanını ucuza bulmak imkansız olacağından takip edilebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevaplarınız için teşekkürler fakat satma amacım performans olmadığını belirttim. Sorunlu ve çok elektrik tüketen bir kart olduğu için direkt elinden çıkarttım. Sadece 5500xt ya da 1650s alınır mı diye merak ediyorum.

Alınır çünkü 6 GB ve üzeri kartlar gibi ikiye katlanmadı fiyatları. Hem diğerleri yarı yarıya daha az güç tüketen kartlar. Bu linktekini alırsan 1400 TL cebinde kalır. Takip et derim dünden beri bazen stokta oluyor. Sepete ekleyebilirsen alırsın 1700 TL'ye.

Yeni konular

Geri
Yukarı