RX 6400 alınır mı?

bagcefe

Centipat
Daha fazla  
Selam, FIFA ve Fortnite türü oyunlar oynuyorum. Bazen de CS:GO ve Forza ekran kartım bozulduğu için geçici süreliğine beni idare edecek bir kart bakıyorum. Kısacası bir yandan da çok para verecek bütçem de yok, zaten olsa direkt 6600 alır geçerim. Sizce 6400 bu gibi oyunlarda beni orta ayarlarda idare eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, FIFA ve Fortnite türü oyunlar oynuyorum. Bazen de CS:GO ve Forza ekran kartım bozulduğu için geçici süreliğine beni idare edecek bir kart bakıyorum. Kısacası bir yandan da çok para verecek bütçem de yok, zaten olsa direkt 6600 alır geçerim. Sizce 6400 bu gibi oyunlarda beni orta ayarlarda idare eder mi?

Evet idare eder. 6500 XT düşünürseniz;

Eder tabii hocam işlemci modeliniz nedir?
Hocam R5 3600 kullanıyorum işlemci açısından sorun yok ancak anakart B450 Tomahawk Max kısacası PCle 3.0 destekliyor :/

Evet idare eder. 6500 XT düşünürseniz;

Hocam ben de 6500 düşünüyordum hatta 6600 almayı düşünüyordum ama ekran kartımın bozulması beni öyle bir dara soktu ki anlatamam zaten ülkenin berbat alım gücü yüzünden aylar sonra alabilecektim 6600 şu an 6500 alacak gücüm bile kalmadı siz düşünün almışkende 6600 alayım diyorum çünkü yine PCle 3.0 tarafında 6500'den tam performans alamayacağım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videolara ne kadar güvensem bilmiyorum FPS olarak güvenip alıyoruz ama işin sonunda patlamamak için soruyorum

Hocam bende de RX 6600 var kaç yıldır istiyordum en son sanayiye girdim aldım 2 ay ben çalıştım gerisini aile tamamladı.

Oynadığınız oyunlarda sizi üzmez.
Kart ihtiyaç meselesi ben 6500XT aldım. Yok pce3 yok 4 GB takılmadım bunlara. Oynadığım oyunlar belli. DS1 DS3 (sırf bunun için aldım). Eh iyi kötü Elden Ring de açar (1080'de orta ayarlada güzel FPS veriyor). CoD serilerini de oynatır. Bana yeter. 7-10k para verecek gücüm yok. 2K Ultra ayarlarda oynama fantezimde yok. Yani alacağın karttan önce ihtiyaçlarını belirle.

Hocam bende de RX 6600 var kaç yıldır istiyordum en son sanayiye girdim aldım 2 ay ben çalıştım gerisini aile tamamladı.

Bizi böyle uğraştıran sisteme lanet olsun hocam ne diyebilirim ki canım çıkıyor günlerce çalışıyorum kazandığım 3 kuruşu evime aileme harcıyorum mecbur olarak kenarıya para bile zor koyuyorum 6600 benim için hayal şu an öyle söyleyeyim

Oynadığınız oyunlarda sizi üzmez.
Kart ihtiyaç meselesi ben 6500XT aldım. Yok pce3 yok 4 GB takılmadım bunlara. Oynadığım oyunlar belli. DS1 DS3 (sırf bunun için aldım). Eh iyi kötü Elden Ring de açar (1080'de orta ayarlada güzel FPS veriyor). CoD serilerini de oynatır. Bana yeter. 7-10k para verecek gücüm yok. 2K Ultra ayarlarda oynama fantezimde yok. Yani alacağın karttan önce ihtiyaçlarını belirle.

Hocam vallahi benim de öyle fantezilerim yok zaten 2K karşılıycak bir monitörüm yok yani oynasam ne oynamasam ne bana göre orta-yüksek ayarlarda oynadığım oyunlarda ( CS:GO hariç) çalışsın yeter ama kartın ısınma problemi var diyen gördüm o da tedirgin etmedi değil

Açıkca söylemek gerekirse özetle benim için FIFA Fortnite ve Forza 5 orta seviye ayarlarda açması ve oynatması benim için kat kat yeterlidir

Son düzenleme:
Bizi böyle uğraştıran sisteme lanet olsun hocam ne diyebilirim ki canım çıkıyor günlerce çalışıyorum kazandığım 3 kuruşu evime aileme harcıyorum mecbur olarak kenarıya para bile zor koyuyorum 6600 benim için hayal şu an öyle söyleyeyim.

3 aydır ekran kartı bakıyorum ikinci el, sıfır vs. en son RX 6500 XT 3300 düşünce dayanamayıp aldım. (şu an aynı ürün 4800). Kart 2 gün oldu geleli daha sisteme takamadım. Yalan değil eşimden çekindiğim için eve götüremedim. Biliyorum huzursuzluk olacak evde. 6 aydır sadece temel ihtiyaçlara harcama yapıyoruz. babasına gönderebilirsem gizliden takacam artık 😐
3300 olmasına ve 3 taksit yapmama rağmen (3400TL) 3-4 ay zorlayacak beni. 11k maaş alıyorum. Çektiklerimi yaşadıklarımı siz düşünün. 😕

3 aydır ekran kartı bakıyorum ikinci el, sıfır vs. en son RX 6500 XT 3300 düşünce dayanamayıp aldım. (şu an aynı ürün 4800). Kart 2 gün oldu geleli daha sisteme takamadım. Yalan değil eşimden çekindiğim için eve götüremedim. Biliyorum huzursuzluk olacak evde. 6 aydır sadece temel ihtiyaçlara harcama yapıyoruz. Babasına gönderebilirsem gizliden takacağım artık 😐
3300 olmasına ve 3 taksit yapmama rağmen (3400TL) 3-4 ay zorlayacak beni. 11k maaş alıyorum. Çektiklerimi yaşadıklarımı siz düşünün. 😕

Hiçbir şey diyemiyorum üzülmekten başka boğazım düğüm düğüm gerçekten Avrupa genelinde insanların 100-150 birime aldıkları lüks dışı olan teknoloji bizim için sanki Afrika vatandaşıymışcasına lüks ve bu durumuda düzeltebilmeleri için en az bir 20-30 seneye dah ihtiyacımız var o da adam gibi bir yönetim şekli ile ülkemi seviyorum ama böyle şeylere kafa yorduğum için kaçma isteğim her gün artıyor ne diyebilirim rezil bir durum

Sapphire R7 240 GDDR3 4 GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı = 600
2*816 GB 1600 MHz RAM = 400
500GB laptop HDD = 100
Intel X3470 8 Çekirdek 2.93MHz Işlemci = 400
400W PSU = 100
ASUS M5A7LB-MLX3 = 300

Alınır mı?

Pegatron R7 240 4 GB 128Bit OC Edition bu da var =650
Turbox Ekran Kartı 4 GB 128 Bit DDR3 = 650

Bro bunu buraya sorucağına konu açsan hani bu konu başlığı farklı ya :)

Geri
Yukarı