RX 6400 içinden çıkan karta bağımsız vida sıkıntı çıkarır mı?

Koneko Toujou

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller.

1. si kartı aldığımda fanının içinde bir vida vardı kartta bağımsız. Sonradan fark ettim ki bu vida ön plaka ile PCB'yi bağlayan vidalardan 1 tanesi. Kutu açılışım tamamen kayıt altında oldu iyice gözüktü her şey bir. Bu vida sıkıntı çıkartır mı? Yerine taktım sonradan.

Fabrikasyon bir hata olabilir fakat bu çok düşük bir ihtimal. Kartı 0 mı aldın?

Statik poşet bandını ilk sen mi açtın ve kartın arkasındaki bir vidanın üzerinde güvenlik etiketi duruyor mu?

Fabrikasyon bir hata olabilir fakat bu çok düşük bir ihtimal. Kartı 0 mı aldın?

Statik poşet bandını ilk sen mi açtın ve kartın arkasındaki bir vidanın üzerinde güvenlik etiketi duruyor mu?

Evet sıfır N11 üzerinden aldım. Fakat şöyle bir olay gerçekleşti. Satıcı arayıp. Bu kartlar sistem üzerinde geliyor biz orijinal kutusuna koyup yolluyoruz bunu kabul ediyor musunuz diye sordu ben de bunu onayladım. Gelince kartta müdahale olmadığını görmek için vidaları kontrol ettim 2 vida üzerinde sticker var.
Not: Statik poşette köpüklü sağlam bir şekilde geldi. Statik poşet sıkıydı vidanın bir yere çarptığını düşünmüyorum sadece fan bloğunda duruyordu. Ne olur ne olmaz konuyu açtım.

O zaman kartın daha önce kullanılıp kullanılmadığını bilemezsiniz.

Statik poşeti sormamdaki amaç statik poşette özel bir bant olur. Bu bant söküldüğünde iz bırakır ve kartın daha önce kullanıldığını anlarsınız.
Ama satıcı size zaten sistemden sökülüp gönderildiğini söylemiş.

Bu durumda size kalmış bir şey. Bana sorulsa en baştan kabul etmezdim böyle bir durumu. Kartın fiziksel halinde bir hata yoksa, içinin açılmamış olduğuna eminseniz ve bilgisayara taktığınızda da sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Statik poşeti sormamdaki amaç statik poşette özel bir bant olur. Bu bant söküldüğünde iz bırakır ve kartın daha önce kullanıldığını anlarsınız.

Bu durumda size kalmış bir şey. Bana sorulsa en baştan kabul etmezdim böyle bir durumu. Kartın fiziksel halinde bir hata yoksa, içinin açılmamış olduğuna eminseniz ve bilgisayara taktığınızda da sorunsuz çalışıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hocam kart açılmamış eminim buna vida üstündeki stickerlar sorunsuz deforme vb. yok
Düzenleme: kartı deneyemiyorum ama 14 gün içinde dener olmazsa iadesine başvururum.

İlerleyen dönemde bir sorun çıkarır mı? PCB üzerinde çizik varsa zaten çalışınca anlaşılır ama bu kartı uzun süre kullanacağım için endişeliyim.

Son düzenleme:
Ne kadara almıştın ve modeli nedir?

Hepsiburada'da 2500 TL civarına Sapphire model satılıyor.
Sen de bu fiyata yakın almışsan iade edip Hepsiburada'dan o kartı alabilirsin. Kafan rahat olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı