RX 6400 satılıp yerine hangi ekran kartı alınmalı?

Bütçe
4000
Bu sorunlarınız için başka bir konu açın. Sorunlarınızı açıklayıcı bir şekilde yazın. Denediğiniz çözüm yöntemlerini de aynı şekilde belirtin. Ve en önemlisi MSI Afterburner yazılımı ile oyun içindeki işlemci ve ekran kartının kullanımı, sıcaklığı, frekansı, güç tüketimi gibi değerleri ölçerek açacağınız konuda paylaşın.
Onu da yapmıştım hocamda tekrar denemekten zarar gelmez. Video kaydı almayı düşünüyorum daha net olması için hangi programı kullanabilirim sağolsun AMD ekran kaydı özelliği koymamış bu karta.

İkinci el istemiyorum demişsin ama bence bir düşün. Sahibindende 1 yıl kullanılıp 2 yıl garantisi olan RX6600 var. Ben de 2.el aldım RX6600'ü ve 3600 TL'ye. Sıfırdan hiçbir farkı yok, sadece bir yıl kullanılmış. Alırken testini yaparsın. 1650 alabilirsin ama RX6400'den 1650'ye geçmek pek mantıklı değil. O işlemci ile RX6600 darboğaz yapar bir de Amd istemediğini söylemişsin. 2. el RTX 2060'a bakabilirsin

Bu arada oyundan oyuna drop şekilleri de değişiyor. Witcher 3 DX11 ile droptan oynanmazken DX12 ile girdiğimde dakikada bir drop yiyorum.
Ekran kartının farklı bir sürücüsünü yüklemeyi deneyin. İnternette ingilizce olarak "best driver for rx 6400" şeklinde aratıp en optimize olanını bulup onunla bir deneyin.

Onu da yapmıştım hocamda tekrar denemekten zarar gelmez. Video kaydı almayı düşünüyorum daha net olması için hangi programı kullanabilirim sağ olsun AMD ekran kaydı özelliği koymamış bu karta.

Bandicam kullanabilirsiniz, kullanımı çok basit.

Ekran kartının farklı bir sürücüsünü yüklemeyi deneyin. İnternette ingilizce olarak "best driver for rx 6400" şeklinde aratıp en optimize olanını bulup onunla bir deneyin.

Bandicam kullanabilirsiniz, kullanımı çok basit.
İlk çıkan driverdan dahil son drivere kadar tek tek denedim. 2022 nin Haziran driverinden sonra ki tüm driverler aşırı berbat çalışıyor.

2. el RX 6600 bakın. Başka bir seçenek yok hocam. Ayrıca KFG tam olanlar güzel seçenek. 8 aydır RX 6600 ile i3 10105F kullanıyorum hiçbir hata yaşamadım. Biraz da şans işi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı