RX 6500 XT AMD Driver kendi kendine siliniyor

rufetmezemov

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, AMD Radeon RX 6500 XT aldım (XFX model),ekran kartı aldığımdan bu yana kendi kendine sürücülerini siliyor. İlk önce ekran kararıyor, daha sonra mecbur PC'yi kapatıyorum, açtığımda Radeon Software, driver hiçbiri olmuyor. Aynı sorun arkadaşımda da var, aynı ekran kartını aldık, ikisini de USAdan XFX'in kendisinden, birçok şey denedim, DDU ile driver kaldırdım yeniden indirdim, Windows Update'leri kapattım, hiçbir fayda yok. Bir çözüm bilenler yardım etse çok sevinirim. Sonunda bilgisayarı tuşla kapatmaktan bozulacak...

Merhaba, AMD Radeon RX 6500 XT aldım (XFX model),ekran kartı aldığımdan bu yana kendi kendine sürücülerini siliyor. İlk önce ekran kararıyor, daha sonra mecbur PC'yi kapatıyorum, açtığımda Radeon Software, driver hiçbiri olmuyor. Aynı sorun arkadaşımda da var, aynı ekran kartını aldık, ikisini de usadan XFX'in kendisinden, birçok şey denedim, DDU ile driver kaldırdım yeniden indirdim, Windows Update'leri kapattım, hiçbir fayda yok. Bir çözüm bilenler yardım etse çok sevinirim. Sonunda bilgisayarı tuşla kapatmaktan bozulacak...

5600XT ile aynı sorunu yaşıyorum.

Merhaba, AMD Radeon RX 6500 XT aldım (XFX model),ekran kartı aldığımdan bu yana kendi kendine sürücülerini siliyor. İlk önce ekran kararıyor, daha sonra mecbur PC'yi kapatıyorum, açtığımda Radeon Software, driver hiçbiri olmuyor. Aynı sorun arkadaşımda da var, aynı ekran kartını aldık, ikisini de usadan XFX'in kendisinden, birçok şey denedim, DDU ile driver kaldırdım yeniden indirdim, Windows Update'leri kapattım, hiçbir fayda yok. Bir çözüm bilenler yardım etse çok sevinirim. Sonunda bilgisayarı tuşla kapatmaktan bozulacak...

Hocam ekstradan şeyi sormak istiyorum, AMD yazılımında oyun saatlerinize bakabilir misiniz? Oyun oynamadığım oyunda gösterebiliyor bazen beni, 10k saati olan oyunum var :D

Merhaba. DDU ile bazı AMD ekran kartlarını temizledikten sonra sorunlar olabiliyor. Bu yüzden AMD'nin kendisine ait silme aracını deneyin. Driverı bu şekilde sildikten sonra bilgisayar reset atacaktır. Sonra bu işlemi yapın; Windows 10 Sürücü İmza Zorlaması Nasıl Kapatılır?

Daha sonra güncel sürücüyü normal şekilde yükleyin. Bu sırada Windows güncellemeyi Windows hizmetler bölümünden durdurup devre dışı bırakın.

Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Örneğin halihazırda güncel bir WHQL sürücü kullanıyorsanız, AMD Cleanup Utility yazılımı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırarak daha eski bir sürücü kurmayı denediniz mi?

Yanıtınız için teşekkür. Bunu yaptım, DDU ile sildim yükledim olmadı, cleanup ile yaptım olmadı, format bile atmışım 2 kez...

Merhaba. DDU ile bazı AMD ekran kartlarını temizledikten sonra sorunlar olabiliyor. Bu yüzden AMD'nin kendisine ait silme aracını deneyin. Driverı bu şekilde sildikten sonra bilgisayar reset atacaktır. Sonra bu işlemi yapın; Windows 10 Sürücü İmza Zorlaması Nasıl Kapatılır?

Daha sonra güncel sürücüyü normal şekilde yükleyin. Bu sırada Windows güncellemeyi Windows hizmetler bölümünden durdurup devre dışı bırakın.
Yanıtınız için teşekkür,amd communityde de söylemişlerdi,yaptım ama 5 dk sonra yeniden ekran siyah oldu...

Yanıtınız için teşekkür. Bunu yaptım, DDU ile sildim yükledim olmadı, cleanup ile yaptım olmadı, format bile atmışım 2 kez...

Yanıtınız için teşekkür,amd communityde de söylemişlerdi,yaptım ama 5 dk sonra yeniden ekran siyah oldu...
Önemli değil. Bir de AMD Pro sürüm driver deneyebilirsin. Geçen gün başka bir arkadaşın tuhaf sorununu bu şekilde çözmüştü. Umarım seninde işine yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı