RX 6500 XT Coil Whine sesi geliyor

Yüksek FPS'lerde mi başlıyor ses yoksa boşta da var mı? Örneğin benim RTX 3060 Ti kartımda 200FPS ortalamasını geçtikten sonra bariz bir coil whine başlıyor bu nedenle genelde 144 sabit oynuyorum. Eğer senin de böyleyse normal bir şey fakat boştayken de varsa bir sorun olabilir.

Boştayken fan kendini çalıştırmıyor hocam ısınan bir model olmadığı için işin tuhaf yanı footbal manager 2022de bile bu sese yakın bir ses çıkıyordu fps kısıtlamak zorunda kaldım

Boştayken fan kendini çalıştırmıyor hocam ısınan bir model olmadığı için işin tuhaf yanı footbal manager 2022de bile bu sese yakın bir ses çıkıyordu fps kısıtlamak zorunda kaldım
Fanların çalışmaması çok normal, şu an yeni nesil bütün kartlar belli bir sıcaklığa ulaşmadan fan çalıştırmaz. Cool & Quiet diyorlar, benim kartım 50 dereceden sonra %35 60'dan sonra %50 70'den sonra %75 şeklinde ilerliyor fan devirleri. FPS'den dolayı coil whine sesi dediğim gibi normal, benim kartımda da var, başka yaşayan arkadaşlar da gördüm. Boştayken olması sorun olur.

Fanların çalışmaması çok normal, şu an yeni nesil bütün kartlar belli bir sıcaklığa ulaşmadan fan çalıştırmaz. Cool & Quiet diyorlar, benim kartım 50 dereceden sonra %35 60'dan sonra %50 70'den sonra %75 şeklinde ilerliyor fan devirleri. FPS'den dolayı coil whine sesi dediğim gibi normal, benim kartımda da var, başka yaşayan arkadaşlar da gördüm. Boştayken olması sorun olur.
Sorun vereceğini zaten düşünmüyorum benim asıl merak ettiğim teknik servise yollasam para iadesi alabilir miyim :) Açıkçası biraz zor gibi duruyor artık çoğu kartta yaşanan bir sorun olduğu için genelde sorun yok denip geri yollanıyormuş

Sonuç ne kardeşim bende aldım Sapphire RX 6500 XT modelini perşembe elime ulaştı kullandım coil wehine sorunu var Valorant'ta 600 FPS üstünde ses yaparken PUBG, BF1üforza4 gibi oyunlara girince başlıyor ses ürün iadesi falan yaparlar mı ya.
Bendeki coil whine değil hocam Xbox series s'den masaüstü bilgisayara geçince yüksek fan sesi garip geldi galiba ama aldığın yer iade alacaksa iade et ve gücün varsa kesinlikle RX 6600 al ben pişman oldum açıkçası ikinci elden zararına da satmak istemiyorum kullanacam artık ilk 14 gün içinde iade etmeyi düşünmüştüm keşke iade etseydim tabi alacaklar mıydı oda meçhul ...

Bendeki coil whine değil hocam Xbox Series S'den masaüstü bilgisayara geçince yüksek fan sesi garip geldi galiba ama aldığın yer iade alacaksa iade et ve gücün varsa kesinlikle RX 6600 al ben pişman oldum açıkçası ikinci elden zararına da satmak istemiyorum kullanacağım artık ilk 14 gün içinde iade etmeyi düşünmüştüm keşke iade etseydim tabii alacaklar mıydı oda meçhul...

Ben aradım arena bilgisayarı ama onlar gönder bakalım yeni ürün falan dediler bir de coil whine 70dsb üstü ses vermesi gerekiyormuş değişim için öyle söyledi servis hem ekran kartı sıfır kutudan çıkmasına rağmen fabrikasyon çizik var kusurlu üründen 14 gün iadesi yapabilir miyim acaba.

Yeni konular

Geri
Yukarı