RX 6500 XT, RTX 3050 fiyatları ve stok durumu

Frekansları 6600 ve 6600XT üzerine çıkabiliyor galiba. Oyuncular için yapmışlar her yerinden belli. Ama keşke 8 GB olsaymış VRAM'i iyi olurdu ama bu fena değil açıkçası. Eğer AMD işlemciler ile kullanımda RAM üzerinden bellek alımı yaparsa o zaman mükemmel olur.

Zaten oyuncular için olacağı kesin, 6600 XT'nin yarısı resmen 6500 XT. VRAM 8 değil de belki 6GB olabilirdi en azından.

Peki hocam daha ucuz olur ya tek fanlısı sorun arz eder mi?

Soğutma bloğuna bağlı, Phoenix gibi bir serinin kartı olsa almazdım açıkçası. 1650 gibi olmayacaktır bu, hele bi' çıksın güç tüketimlerine adam akıllı bi' bakalım da karar veririz tek fan çift fana. Ben kaliteli bir çift fanlı soğutma bloğu taraftarıyım. TUF RX 6500 XT bunu karşılamış gibi duruyor.
Bir yerde hızı 6600XT hızının üstüne çıkabildiği yazıyordu. Belki o halidir 3 fanlı model.

Yani olası, ancak yine de 160W'lık 6600 XT'nin üstüne çıkacak bir performans biraz zor olacaktır. PowerColor bi' el atsa şu 6500 XT'ye onu bekliyorum. :D

Soğutma bloğuna bağlı, Phoenix gibi bir serinin kartı olsa almazdım açıkçası. 1650 gibi olmayacaktır bu, hele bi' çıksın güç tüketimlerine adamakıllı bi' bakalım da karar veririz tek fan çift fana. Ben kaliteli bir çift fanlı soğutma bloğu taraftarıyım. TUF RX 6500 XT bunu karşılamış gibi duruyor.

Yani olası, ancak yine de 160W'lık 6600 XT'nin üstüne çıkacak bir performans biraz zor olacaktır. PowerColor bi' el atsa şu 6500 XT'ye onu bekliyorum. :D

Aslında değerleri daha çok AMD belirliyor. O yüzden çok üstüne çıkamıyorlar giriş seviyesinde. Bu yüzden bu şekilde. Belki duruma göre 8 GB versiyonu nu çıkartabilirler. Açıkçası belki arttırılmış versiyonu çıkabilir bence. 3 fanlılar belki bu örnekleri olabilir. Çıksın bir kartlar kullanıcıya gelsin o zaman her şey netleşir.

Asus RTX 3050 İnce Hesap satış sayfaları.

ASUS DUAL RTX 3050 - İnce Hesap:

ASUS DUAL OC RTX 3050 - İnce Hesap:

ASUS ROG STRİX RTX 3050 - İnce Hesap:

ASUS ROG STRİX OC RTX 3050 - İnce Hesap:

ASUS PHOENİX RTX 3050 - İnce Hesap:

Al işte, ASUS da 3 fanlı yapmış. :D

Şovdan başka iş değil, Dual alın geçin.

Al işte, ASUS da 3 fanlı yapmış. :D

Şovdan başka iş değil, Dual alın geçin.

Kesin işin içinde iş var hocam benden söylemesi. Bir bakıyoruz 250W çıkıyor RAM'in 8 GB'sini çekiyor falan çıkıyormuş vallaha süper olur. AMD bu sürprizleri sever.

Yeni konular

Geri
Yukarı