RX 6500 XT sistem ikinci monitöre görüntü gelmiyor

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Benim 2 adet televizyonum var. Biri zaten 19 inch olduğu için onu monitör gibi kullanıyorum. Bir adet de hemen yanımda TV vardı.

Aklıma çift monitör yapmak geldi. Ekran kartımda 1 DisplayPort, 1 HDMI girişi var. HDMI girişini yakın olduğu için 1. monitöre taktım. DisplayPort girişini HDMI'ya çeviren çevirici aldım ve 5 metre HDMI kablosu alıp 2. büyük olan TV'ye bağladım. Dönüştürücüde sorun yok. Ekran kartı girişlerinde sorun yok. Kablolarda sıkıntı yok. İkisini birlikte takınca büyük olana görüntü geliyor, sadece algıla diyorum algılamıyor. Hangi kabloyu çıkarırsam kablosu takılı olan TV'nin görüntüsü geliyor. İkisini birlike taktığımda sadece büyük TV açılıyor.

B450M ASRock.
RX 6500 XT.
R3 3200G.

Benim 2 adet televizyonum var. Biri zaten 19 inch olduğu için onu monitör gibi kullanıyorum. Bir adet de hemen yanımda TV vardı.

Aklıma çift monitör yapmak geldi. Ekran kartımda 1 DisplayPort, 1 HDMI girişi var. HDMI girişini yakın olduğu için 1. monitöre taktım. DisplayPort girişini HDMI'ya çeviren çevirici aldım ve 5 metre HDMI kablosu alıp 2. büyük olan TV'ye bağladım. Dönüştürücüde sorun yok. Ekran kartı girişlerinde sorun yok. Kablolarda sıkıntı yok. İkisini birlikte takınca büyük olana görüntü geliyor, sadece algıla diyorum algılamıyor. Hangi kabloyu çıkarırsam kablosu takılı olan TV'nin görüntüsü geliyor. İkisini birlike taktığımda sadece büyük TV açılıyor.

B450M ASRock.
RX 6500 XT.
R3 3200G.

Ekran kartı driverini yükledim. Şu anda görüntü küçük olan monitöre geldi. Sonra yeniden başlattım PC'yi açılırken önce açılana geldi görüntü yani büyük TV'ye sonra küçük monitör açılınca görüntü yeniden küçük monitöre geldi büyük TV'ye 2. ekran gelmedi. Nasıl bir sorun anlayamadım 2 ekranda 2 kabloda 2 girişte çalışıyor ancak ikisi birlikte çalışmıyor ekran kartım destekliyor mu ya da anakarttan yapmam gerek bir ayar mı var.

Son düzenleme:
DP çevirici işe yaramıyor, bende aynı kartı kullanıyorum. Display Port kısmına direkt olarak bağlantı sağlayıp HDMI çevirici ile bağlantı sağlayabilirsiniz.

Aktif dönüştürücü kullanman gerekiyor HDMI dönüştürücüde.

Hocam ben demek istediğini anladım bir süre 2 çıkışı da aktif dönüştürücü ile kullanmıştım son zamanlarda ekran kartının devre dışı kalması sorununu yaşadım sizin demenize göre DP aktif dönüştürücü kullanmak yerine maalesef yeni monitör almalıyım. DP aktif dönüştürücü kullanamamak kesin bilgi mi? HDMI aktif dönüştürücüyü kullanmaya devam edebilir miyim?

Geri
Yukarı