RX 6500 XT sistemde ekran aniden gidiyor

ReavenCache

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Son zamanlar bir sorunla karşılaşıyorum. Sistemde gezinirken birdenbire ekran gitti bilgisayarı yeniden başlattığımda ekran kartımı okumamıştı devre dışı olarak görünüyordu sorun ise driveri düzgün bir şekilde kurulmamış olarak görürünüyordu. Sonra tekrardan driver kurdum düzeldi 2 gün geçti yeniden gitti güvenli moddan DDU ile silip tekrar indirdim yine olmadı monitör olarak 1680x1050 eski bir çözünürlükte monitör kullanıyorum ondan mı kaynaklı bilmiyorum. Ama içimde bir korku var çözmek istiyorum yardımcı olursanız çok güzel olur. Bu arada daha demin ekran gittiğinde monitöre dokundum temas ettim yanlışlıkla daha sonra gitti, neden anlamadım.
@Emma Stone

O da aklıma geldi. Kabloyu düzgün takamamış olabilir misin veya kabloda donanımsal bir arıza olabilir mi? Bu da ihtimaller arasında.

Dönüştürücü kullanıyorum ama onunla ilgisi olacağını sanmıyorum çünkü sistemi yeniden açıyorum aygıt yöneticisnde ekran kartı devre dışı olarak görünüyor ilk başta çözünürlükten dolayı vs, sanmıştım monitör eski olduğu için ama bilmiyorum kafam çok karışık.

@ReavenCache şu konuyu oku, fikir olur.
Ayrıca driver olarak WHQL sürümü kurulu değil mi? Her ihtimale karşı onu kur.

@ReavenCache şu konuyu oku, fikir olur.
Ayrıca driver olarak WHQL sürümü kurulu değil mi? Her ihtimale karşı onu kur.
nerden indireceğim o sürümü link verir misiniz bilgim yokta

sildim eski bir WHQL (22.3.1) indirdim açtım sorun yok şuanlık bakalım yine olacak mı olursa tekrar ddu ile silip onu kuracağım
az önce telefonu şarja taktım 3 lü priz çoklayıcısı kullanıyorum normalde ona da şarj aleti uzatıcısı taktım telefonumu ona taktığım an ekran kapandı normakde bi sorun yoktu geçende aynısı oldu o arka tarafla oynayınca ekran gitti sebep ne olabilir ya

Son düzenleme:
az önce telefonu şarja taktım 3 lü priz çoklayıcısı kullanıyorum normalde ona da şarj aleti uzatıcısı taktım telefonumu ona taktığım an ekran kapandı normakde bi sorun yoktu geçende aynısı oldu o arka tarafla oynayınca ekran gitti sebep ne olabilir ya
Daha öncedende belirttiğim gibi senin sorunun kablo ve kullandığın 3'lü priz. Başka kablo ve priz ile dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı