RX 6500 XT sistemde Warzone 2.0'da FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

velud

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 Gb
Ekran kartı
RX 6500xt
Anakart
Gigabyte b450m
İşlemci
r3400g
Merhaba, ekran kartım RX 6500 XT
İşlemcim ise R5 3400G
Diğer oyunlarda hafif bir coil whine sesi dışında çok problem yaşamıyorum.
Warzone 2.0 ise SSD'ye kurulu.
Fakat FPS olarak 40-55 FPS arasında alıyorum. Ayarları en düşüğe alsam da böyle en yükseğe alsam da. Hatta FSR açık halde bile böyle FPS alıyorum.
FPS dropları ise çoklukla oluyor.
YouTube'dan izlediğim videolarda böyle bir sorun olmadığını görüyorum diğer RX 6500 XT ekran kartlarında.
Warzone 2.0'ın optimizasyonunun oldukça kötü olduğunu okumuştum. Bununla ilgili midir?
Diğer RX 6500 XT kullanıcıları varsa aramızda aynı sorun onlarda da var mıdır?

Darboğaz yaşıyorsun aynı işlemciyi kullanıyordum ve R5 1600 AF'den daha güçsüz bir işlemci.

Darboğaz yaşıyorsun aynı işlemciyi kullanıyordum ve R5 1600 AF'den daha güçsüz bir işlemci.
God of War veya diğer AAA oyunlarda çok darboğaz sıkıntısı çekmiyorum hocam. Yaşasam bile çok belli olmayacak bir darboğaz konusu. Ekran kartını almadan önce de zaten araştırdım işlemci ve ekran kartı uyumunu darboğaz problemi yok.

God of War veya diğer AAA oyunlarda çok darboğaz sıkıntısı çekmiyorum hocam. Yaşasam bile çok belli olmayacak bir darboğaz konusu. Ekran kartını almadan önce de zaten araştırdım işlemci ve ekran kartı uyumunu darboğaz problemi yok.

Hocam ayarları yükseğe aldığınızda darboğaz sıkıntınız pek olmaz zaten fakat düşüğe alırsanız darboğaz artacaktır bu nedenle düşük/yüksek ayarlarda aynı FPS alıyorsunuz.

Geri
Yukarı