RX 6500 XT sistemde WattMan hatası

ExarKun

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Birkaç haftadır başımda bu WattMan hatası var. RX 6500 XT ekran kartı aldım yaklaşık 1 ay oldu fakat oyunlarda ara ara siyah ekran veriyor PC kilitleniyor reset tuşuyla açıyorum sonra bildirimlerde WattMan hatası alıyorum. Bazen de bilgisayarı açmak istediğimde kasa ışıkları yanıyor elektrik anakarta gidiyor ama anakarta bağlı olan klavye mouse gibi donanımlar çalışmıyor, ekrana görüntü gelmiyor. Bu sorun içinde RAM'leri takıp çıkarıyorum biraz uğraş sonucu tekrarlayana kadar çözülüyor. ASUS B450-MK anakartım, Thermaltake Litepower 550W PSU ve Ryzen 3 2200G işlemcim var. Çift kanal RAM kullanıyorum RAM'ler 3000 MHz çalışıyor. İşlemci AMD sayfasında "System Memory specification-up to 2933MHz" ibaresi var. Bu WattMan belası ekran kartıma zarar verir mi? Sorunun kaynağı sizce ne olabilir?

@ExarKun olabilir. Herhangi bir OC yaptın mı RAM'lere? XMP kapatıp bir Memtest86 yapabilirsin. Şu ortamda anakart, güç kaynağı ve RAM en potansiyel şüpheliler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@ExarKun olabilir. Herhangi bir OC yaptın mı RAM'lere? XMP kapatıp bir Memtest86 yapabilirsin. Şu ortamda anakart, güç kaynağı ve RAM en potansiyel şüpheliler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

XMP açık kullanıyordum RAM'ler 3000 MHz'lik profilde çalışıyordu. Az önce 2933 MHz'e çektim bir de böyle deneyeceğim. 3200 Mhz profilde çalıştırınca kasa kendiliğinde kapanıp açılıyor zaten.

Geri
Yukarı