RX 6500 XT sistemi 3 saat kullandıktan sonra sürücü çöküyor

DeniseGranger

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Sapphire RX 6500 XT satın aldım. Soğutması gerçekten çok başarılı olsa da çok sorunu var. Arkadaşlar öncelikle her gün PC açıldıktan 3 saat sonra (ortalama) bilgisayar siyah ekran da kalıyor ve AMD driveri çöktü deyip driver kapanıyor (Radeon Adrenalin). Ve sürekli bunun dışında ise bildiğiniz gibi RX XT ekran kartlarında FSR ve RSR var. FSR 2.0 bazı oyunlarda açılabilen güçlü bir özellikken RSR her oyunda açılabilen FSR'nin daha kötü versiyonudur. Fakat bende gerçek anlamda ikisi de hiç çalışmıyor. 1080p monitörüm var FSR destekli bir oyuna girdim grafik kalitesini 720p yaptım ve FSR'yi açtım. Cidden hiçbir şey değişmedi FSR'yi açınca hile hala 720p bozuk görüntüsü. Bakın kötü performans demiyorum hiçbir şey değişmiyor diyorum. Aynı şekilde FSR desteği olmayan bir oyuna girip RSR Super Resolution açtım gene hiçbir şey değişmiyor. YouTube'da izledim millet FSR ve RSR açıkça ekran gidip geliyor anlık ve görüntü iyleşiyor. Bende ekran gidip gelme bile olmuyor aktife basıyorum driverdan anında aktif edildi gözüküyor oyunda hiçbir değişiklik yok. Ayrıcs driverın bize sunduğu diğer güzel özelliklerde (FreeSync, Virtual resolution) da çalışmıyor. Driver her gün de çöküp duruyor. Nasıl çözüm bulabilirim? PC yeni formatladım. Orijinal Windows.

İşlemcim i3 10105F.
16RAM RX 6500 XT Sapphire.
B560M p ASUS.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarınızı varsayılan ayarlara çekin. Daha sonra bilgisayarı temiz formatlayın. Formattan sonra 1-2 gün boyunca ekstra bir şey kurmayın. Windows güncellemelerinin tamamını yaptıktan sonra ekran kartının en güncel sürücüsünü kurun. Bu yolları deneyebilirsiniz. Hala sorun devam ederse ekran kartını garantiye gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı