RX 6500 XT ve RTX 3050 fiyatları doğru mu?

AdnanG

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Vatan Bilgisayar'da RTX 3050 4489, RX 6500 XT 3334 TL yazıyor. Bunlar doğru mu? 3050 bu fiyatlar fena değil. Şu anki duruma göre 1050 Ti 4-5 bin. İnşallah doğrudur çok yakında yazıyor. Sizce doğru mudur fiyatlar?

RX 6500 XT'yi ilk gün 3333 TL'den alanlar oldu, onun doğru olma ihtimali biraz daha yüksek.

Ancak RTX 3050'nin 4489 TL olması bana fazla iyimser geliyor, stoklar açıldığında yükselebilir.

RX 6500 XT 3334 TL'ye Gaming.gen üzerinden satıldı. Bu doğru ama kısıtlı bir stoktu ve hemen bitti.

RTX 3050 için Vatan Bilgisayar dışında bir veri paylaşımı yok. Haliyle ne olacağını söylemek için erken.

NVIDIA'nın önerdiği perakende satış fiyatı 279 euro imiş. Ama dünyanın en değersiz parası olan TL karşılığı ve en berbat ekonomisi olan Türkiye'de her an her şey olabilir, 7000-8000 TL civarında olsa da kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum, kan emici tekno marketlerin tekeli devam ettikçe yeni teknolojilere ulaşmak asgari ücretli çalışan için hayal. Bu tekno marketlerdeki asgari ücretli çalışanların tripleri ise ayrı bir trajikomik durum, herifler sanki babalarının mağazası gibi tripler atıyor.

NVIDIA'nın önerdiği perakende satış fiyatı 279 euro imiş. Ama dünyanın en değersiz parası olan TL karşılığı ve en berbat ekonomisi olan Türkiye'de her an her şey olabilir, 7000-8000 TL civarında olsa da kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum, kan emici tekno marketlerin tekeli devam ettikçe yeni teknolojilere ulaşmak asgari ücretli çalışan için hayal. Bu tekno marketlerdeki asgari ücretli çalışanların tripleri ise ayrı bir trajikomik durum, herifler sanki babalarının mağazası gibi tripler atıyor.
RTX 3060 da 330 dolardan çıktı ama bak bakalım yurt dışında 800-900 doların altında var mı? Çip "krizine" ek olarak kur krizi de biniyor bize.

Geri
Yukarı